Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

У ХДУ відбувся День відкритих дверей

у Херсонському державному університеті відбувся День відкритих дверей. Захід об’єднав у віртуальному просторі понад 140 учасників з різних куточків України та з-за кордону, – повідомляє пресцентр ХДУ.

У ході зустрічі присутні мали можливість дізнатися про переваги навчання саме у Херсонському державному університеті, познайомитися з ректором Олександром Співаковським, проректори університету розповіли про напрями роботи. Після вступної частини абітурієнти мали можливість детальніше познайомитися з викладачами та особливостями факультетів Херсонського державного університету.

Захід проходив у змішаному форматі – на платформі Zoom та на базі івано-франківського офісу ХДУ.

Виступаючи перед потенційними абітурієнтами ректор ХДУ Олександр Співаковський розкрив складові успіху студента. За його словами це – мотивація, яку підсилюють талановиті викладачі, та використання можливостей, що надає університет!

“Ми виходимо з філософії того, що ім’я та репутацію університету формують його успішні випускники. Це десятки тисяч фахівців, які працюють в Україні та різних країнах світу. Вони мали шалену мотивацію, яка й визначила їх успішну професійну траєкторію. Отже навчатись треба не заради диплома, а за ради успішного майбутнього.

руга складова, яка забезпечує якість освітнього процесу, це наші викладачі. Серед них є унікальні люди вже навіть не в рамках України, є вчені, що мають світове ім’я. А також викладачі, які працюють за міжнародними програмами в університетах Європи. Вони ті, хто завжди підставлять плече, нададуть пораду, налаштують, ознайомлять із сучасними підходами до навчання, без яких вже неможливо уявити своє життя в епоху інтернету та штучного інтелекту.

І третя річ, не менш важлива, це – інфраструктура і технології, інструментарій, якими ми можемо забезпечити вас. З одного боку це – якісний контент рівня сучасних освітніх платформ, безкоштовний доступ до найвідоміших цифрових ресурсів. З іншого боку – це переваги дистанційного навчання з його синхронним та асинхронним доступом до контенту з будь-якої точки світу завдяки освітній платформі KSUonline та додатку KSU24, який є помічником, адмініструє увесь освітній процес. 

Одна з наших унікальних рис – ніколи не стоїмо на місті, а реагуємо на зовнішні виклики, такі як війна, розпорошеність українців по світу, розвиток цифрової інфраструктури, запит на якісну вищу освіту. Все, що зараз є сучасним, популярним, цікавим, впроваджуємо у нашу діяльність. А ще постійно працюємо над тим, щоб наші студенти мали можливість навчаючись у нас, стажуватись, проходити програми семестрових обмінів, отримували подвійні дипломи університетів Європи.

Абітурієнти, чекаємо вас у ХДУ, університеті, що входить у ТОП-50 кращих закладів вищої освіти України!”, – наголосив Олександр Співаковський.

Проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова зазначила,

“Коли ви будете робите такий важливий вибір у житті, як вступ у доросле життя і вступ на навчання в університет, перш за все вас буде цікавити: як я побудую свій подальший життєвий шлях і, зокрема, свою індивідуальну освітню траєкторію. Наразі у вас є реальна можливість побудувати ваше навчання і кар’єру так, як ви це бачите. Такий шанс у вас буде саме у Херсонському державному університеті”.

Проректорка наголосила, що на сайті університету можна знайти відповідь на будь-яке питання, ознайомитися з усіма освітніми програмами і спеціальностями. Дар’я Мальчикова підкреслила, що родзинкою освітнього процесу ХДУ є сертифікатні програми, з якими теж можна ознайомитися на сайті.

“Ваша освіта у ваших руках. Від вас потрібно одне – бажання бути творцем  освіти вашого життя. А ми зможемо дати всі можливості, аби ви це забезпечили та капіталізували здобуті знання й навички у своє успішне щасливе життя”, – підсумувала Дар’я Мальчикова.

Про комунікації зі студентами і міжнародні можливості університету розповіла  проректорка з міжнародної, соціально-гуманітарної й науково-педагогічної роботи Алла Цапів. Вона наголосила, що в університеті діє студентоцентрований підхід і комунікація із здобувачами освіти є вкрай важливою.

“У нас є комунікація в соціальних мережах і є наші корпоративні абсолютно захищені чати, де здобувачі можуть поставити питання керівництву університету або щодо освітнього процесу, стипендії. На факультетах система побудована таким чином, аби студенти мали змогу звернутися до профільного фахівця і отримати відповідь на будь-яке питання. Також у нас є комунікаційні канали в телеграмі на кожному факультеті”, – зазначила Алла Цапів.

Щодо міжнародної роботи – це один з пріоритетних напрямів роботи Херсонського державного університету.

“Ті можливості, які ми пропонуємо це власне те, що зараз реально працює в університеті. Це ті програми, які вже мають давні традиції і за якими академічну мобільність мають наші студенти, викладачі “, – наголосила проректорка.

Чому Херсонський державний університет фокусується на академічній мобільності?

“Тому, що молодь може здобувати освіту в ХДУ та навчатися за програмою академічної мобільності в закладах вищої освіти країн Європи й отримати абсолютно унікальний досвід. При цьому здобувши українську освіту й ті необхідні знання і практики у ЗВО наших партнерських університетів. А також мати досвід, скіли для того, аби у майбутньому успішно працевлаштуватися”, – відповіла Алла Цапів.

Про цифрові платформи та сервіси Херсонського державного університету розповів в.о. проректора з цифровізації, інноваційної, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Олександр Лемещук.

“Перш за все, університет працює в хмарному середовищі. Тож всі цифрові платформи і сервіси доступні 365/24/7. У будь-який момент ви зможете долучитися до синхронного або асинхронного навчання або переглянути записи у хмарному середовищі за можливості. Крім того, ми співпрацюємо з багатьма міжнародними компаніями, які допомагають і надають відповідні ліцензії нам безкоштовно. А це додаткові можливості для наших студентів”, – зазначив Олександр Лемещук.

Також він розповів, що університет володіє сучасним електронним сервісом KSU 24, де розміщена інформація про електронний розклад, залікові книжки, документи, цифрові журнали. Тобто все, що спрощує взаємодію з університетом.

“Крім того, після кожного заняття здобувачі освіти можуть долучитися до цифрового анонімного опитування. Це дозволяє керівництву університету і факультетів переглянути наскільки ефективно відбувається процес викладання, аби швидко корегувати його. Навіть зараз у вас є можливість зареєструватися на нашій платформі”, – наголосив проректор.

Про особливості цьогорічної вступної кампанії всім присутнім розповів  відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Юрчук. Він детально зупинився на основних концептуальних моментах, які потрібно знати майбутнім вступникам.

“Вступ на І курс відбувається на основі шкільного атестату. Якщо ви вступаєте на скорочений курс, то – на основі НМТ. Ви можете подати 5 заяв на бюджет і ще до 10 заяв на контракт. Кожна заява на бюджет має свою пріоритетність. І це не просто черговість подання заяв, це впливає на те, де ви будете навчатися. Аби подати заяву на бюджет конкурсний бал має бути 130, на контракт – 100. Крім того, з цього року відбулася певна новація – вступники мають скласти чотири НМТ, а не три, як минулого року. Реєстрація на НМТ закінчилася, але буде додаткова сесія. Також нововведення – для вступників на мистецькі та спортивні спеціальності також необхідно складання НМТ”, – розповів Юрій Юрчук та наголосив, що за будь-якими питаннями можна звернутися до фахівців приймальної комісії Херсонського державного університету і отримати вичерпну консультацію щодо вступу.

Надалі відбулися зустрічі по факультетах, де потенційні абітурієнти мали змогу детальніше ознайомитися зі спеціальностями, умовами та особливостями навчання.

“У Херсонському державному університеті немає закритих дверей, ми завжди відкриті для спілкування і чекаємо на вас, шановні вступники!”, – підсумував ректор ХДУ Олександр Співаковський.

Читайте на сайті інформаційного видання “Українськйи південь”:

Професор ХДУ показав у соцмережах світлини з експедиції, як виглядає Каховське водосховище

Керівництву області ректор ХДУ подарував унікальне наукове видання: серед авторів професор з Херсона

Дивіться відео, як російська армія атакувала Херсон:

https://youtu.be/DQUdz4hZv-c?si=LIxhroPJjk6dWT7_

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН