Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Керівництву області ректор ХДУ подарував унікальне наукове видання: серед авторів професор з Херсона

Під час останнього візиту до Херсону ректор ХДУ Олександр Співаковський разом з професором Олександром Ходосовцевим презентували та передали голові ХОВА Олександру Прокудіну нове наукове видання Херсонського державного університету – «Атлас трав’яних біотопів України», – повідомляє пресслужба.

«Атлас трав’яних біотопів України» – нове ілюстроване наукове видання, яке містить інформацію про різноманіття трав’яних біотопів (різних типів степів і луків, пустищ, солончаків тощо) України.

Авторами видання стали 26 науковців з 11 українських науково-дослідних інститутів. Від Херсонського державного університету долучилися – завідувач кафедри ботаніки, професор Іван Мойсієнко та професор цієї ж кафедри Олександр Ходосовцев.

За словами Олександра Ходосовцева, Атлас був виданий за сприяння Національного фонду досліджень України і містить дослідження, проведені в останній мирний польовий сезон на лівобережжі Херсонщини. Тоді у науковців була можливість документувати ділянки за допомоги дронів, а зараз це унікальний матеріал з описами та якісними фото, який може використовувати ХОВА для нарахування збитків, нанесених екосистемам в результаті військових дій, щоб потім вимагати компенсації у країни-агресора. Аналогів цьому виданню немає.

Головна мета книги – продемонструвати різноманіття трав’яних біотопів, відмінність між собою різних типів, їхнє видове багатство, а також довести, що кожна степова або лучна ділянка – це не просто «трава», а цілий світ, в якому живе дуже багато мешканців, більшість з яких не завжди можна побачити неозброєним оком або визначити без спеціальної професійної підготовки.

У виданні охарактеризовано 30 типів біотопів, поділених на сім груп. Для кожного типу подано детальну характеристику, представлено загальне фото й фото характерних видів рослин і тварин, рідкісних та інвазійних видів рослин, результати фітоіндикаційної оцінки, ступеню впливу загроз, созологічної значимості та ризиків втрат, а також карту реального та потенційного поширення на території України.

Фото: пресслужба НАН України

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН