Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Педагогічному факультету Херсонського державного університету виповнилося 46 років

Про це повідомили  в Музейно-архівному  центрі  Херсонського державного університету.
26 березня 1977 року підписано наказ про створення в Херсонському державному педагогічному інституті імені Н.К.Крупської факультету педагогіки і методики початкового навчання, який згодом називався факультетом дошкільної та початкової освіти, а з 2018 року – педагогічним.
Засновником та першим деканом 13 років був кандидат педагогічних наук, почесний професор ХДУ, учасник Другої світової війни Олексій Прилепський, його послідовницею була докторка філологічних наук, почесна професорка ХДУ Людмила Руденко. 30 років очолює факультет докторка педагогічних наук, заслужена працівниця освіти України, почесна професорка ХДУ Любов Петухова.
Якісний рівень професіональної підготовки здобувачів вищої освіти забезпечується високо кваліфікованими педагогічними кадрами. На факультеті працюють професори Борис Андрієвський, Людмила Пермінова, Ніна Слюсаренко, Валентина Федяєва, Світлана Яковлева.
Створена сучасна матеріально-технічна навчальна база. За останні роки відкрито лабораторію робототехніки, коворкінг-центр, інклюзивно-ресурсний центр реабілітації дітей з особливими освітніми потребами, який обладнано єдиною в Херсоні та області інтерактивною підлогою для проведення корекційно-розвивальних занять, клас- лабораторію Нової української школи, спеціалізовану аудиторію для змішаного типу навчання та ін.
На факультеті функціює єдиний в Україні Освітній центр Фрідріха Фребеля, реалізується міжнародний освітній проєкт «Подвійні дипломи», працює Рада стейкхолдерів.
Серед найкращих творчих колективів факультету зразковий академічний хор, вокальний ансамбль «Тавричаночка», хореографічний колектив, вокальний ансамбль”Bellisimo” з учасників соціального проєкту “Університет третього покоління” тощо.
На факультеті шанують пам’ять викладачів, які були причетні до створення й розвитку факультету, але пішли за світи. Це доценти Валентин Горяний, Людмила Ізотова, Тамара Олійник, Тамара Перетятько, Людмила Сухіна; старші викладачі Діна Вельдбрехт, Світлана Водолазька, Валентина Колісниченко, Наталія Резнік.
Ураховуючи сучасні вимоги до освітян, педагогічний факультет розширює і урізноманітнює свої освітні програми, зміцнює і модернізує матеріальні базу, постійно вдосконалює науково-методичні форми організації освітнього процесу.
Вітаємо з Днем народження науково-педагогічних працівників, студентів, випускників та усіх, чия доля пов’язана з педагогічним факультетом.
Бажаємо миру та перемоги, якнайшвидшого повернення у рідний університет, подальшого розвитку та процвітання, залишатися лідером з підготовки педагогічних кадрів на Херсонщині.

 

  • Автор
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН