Відбулась архіважлива зустріч керівників закладів вищої освіти України з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем за участі міністра освіти і науки України Оксена Лісового, в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва. Серед головних питань, які обговорювалися: захист прав абітурієнтів та студентів з ТОТ, питання безпеки учасників освітнього процесу у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну, проблеми міграції молоді, – повідомляє Олександр Співаковський,
ректор ХДУ.
“Під час свого виступу подякував пану Лубінцю за цю публічну зустріч, за діалог і наголосив, що кожний заклад освіти унікальний, немає однакових кейсів. У Херсонському державному університеті зараз навчаються 227 здобувачів, які перебувають на тимчасово окупованій території. Ми дуже уважно та з великою повагою ставимось до цих студентів. Завдяки наявним цифровим платформам забезпечуємо для них можливість здобувати якісну вищу освіту у синхронному та асинхронному форматах, бережемо їх конфіденційність, адже навіть факт навчання в українському закладі створює для них небезпеку. На жаль, маємо два трагічні випадки. Користуючись нагодою, звернувся особисто і закликав Уповноваженого сприяти внесенню до списків обміну незаконно затриманих росіянами у 2022 році студенток Херсонського державного університету”, – зазначив ректор ХДУ.
28 березня, за повідомленням адвокатів однієї з дівчат, в анексованому Криму мало відбутися перше засідання так званого суду зі звинувачення нібито у шпигунстві.
“За результатами зустрічі моє звернення офіс Уповноваженого взяв у роботу. Сподіваємось на позитивне вирішення долі дівчат, які є Героїнями України. Ми вже не вперше звертаємось в усі інстанції з приводу незаконного утримання росіянами наших студенток. Також наголосив на тому, наскільки важливо мати на державному рівні філософію підтримки студентів, які знаходяться на ТОТ, адже саме вони є фундаментом спротиву. Це ті молоді українці, на яких буде спиратись держава, коли відбудеться деокупація і розпочнеться відновлення наших територій. Окремої філософії потребує й молодь, яка вимушено покинула Україну, треба створити усі умови, щоб не втрачався зв’язок з батьківщиною і молодь хотіла повертатись.
Такі зустрічі потрібні, адже почули аналітику, яку проводить офіс Уповноваженого по закладах освіти. Є певні рекомендації, які ми готові впроваджувати, щоб покращити нашу комунікацію зі студентами, у тому числі з ТОТ”, – додав Олександр Співаковський.
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/435320182_2562835227222131_6446873639520924995_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=nMC1dEApf6IAb4oA_Eh&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfCRHxhEiWXab_hYZ3CHm5twAB94GJKRLO5sTaOptIIrmw&oe=66158247)
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/435357048_2562835267222127_5708696847629658826_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=9bUDpI62KdAAb4dWerh&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfBrM5UQ8VZml2cj1m8Bh4cH4AgATWsSpBiCfVqwJjDcHQ&oe=66157772)
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/435337019_2562835237222130_2593476391413468089_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=PxyLNe4kJOUAb4ItCe2&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfDMMknfU8aMZArJ9CXX98Ob8raYqQNmXmGqg8xdydwPWQ&oe=6615894E)
Схожі публікації:
- Волонтерський центр херсонського вишу отримав допомогу від киян
- Архів херсонського вишу переміщено в Івано-Франківськ
- Педагогічному факультету Херсонського державного університету виповнилося 46 років
- У Палаті Лордів представники ХДУ взяли участь у прийомі до річниці Ініціативи Єднання
- Як мотивувати українців повертатись додому — ХДУ та університет Кент проведуть опитування