У пʼятницю, 19 квітня, у Миколаївській області з візитом перебувала німецька делегація на чолі з Федеральним Віцеканцлером, Міністром економіки та захисту клімату Федеративної Республіки Німеччина Робертом Габеком.
У рамках візиту відбулася зустріч з начальником Миколаївської обласної військової адміністрації Віталієм Кімом. Йшлося про всебічну підтримку Миколаївщини зі сторони Німеччини. Зокрема, відновлення пошкодженої внаслідок російських обстрілів інфраструктури, у тому числі й енергетичних обʼєктів, розвиток економічної співпраці, потреби українських захисників.
Роберт Габек запевнив, що Німеччина продовжить підтримувати Україну в її справедливій боротьбі.
«Ми твердо і непохитно стоїмо на боці України», – заявив він.
Зі свого боку Віталій Кім подякував уряду та населенню ФРН за надану допомогу протягом повномасштабного вторгнення. Також він розповів про оперативну обстановку на Миколаївщині, повернення населення у регіон та відновлення економічної стійкості.
«Нашими головними проблемами залишаються потреби у зброї, амуніції, сучасних засобах протиповітряної оборони та створення робочих місць. Потрібно, щоб місцева економіка працювала, а податки залишалися у регіоні. Тому що зараз наші порти закриті, майже 20% сільськогосподарських земель заміновані або не використовуються через релокацію підприємств, а великий бізнес практично не працює», – розповів очільник області.
Крім того, у межах візиту Роберт Габек поспілкувався з військовослужбовцями та дізнався про поточну ситуацію у прифронтовому регіоні та потреби Сил оборони України.
Цього ж дня разом з Віталієм Кімом делагація відвідала одну з лікарень регіону. Після російського удару заклад було відновлено у співпраці з міжнародними організаціями, у тому числі Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).
За результатами візиту Роберт Габек та Віталій Кім поспілкувалися з міжнародними медіа. Посадовці розповіли про подальшу взаємодію та напрямки спільної роботи.
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/437887461_817471207081361_6705162011726703184_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=W5lR8TvHpv0Ab7EzK2t&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfC5p0sTWJrCzIPOUKLbwtZFsnYqIwqTZgbovFiOzLQz9Q&oe=6629E29E)
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/438841857_817471237081358_1647763725280451850_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=QHbKe44b9JwAb4BH6xU&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfBKWdMJjmHZoLrBw_I1HTh4Rljuww5qW6GVU8uiVVa8Fg&oe=6629BD8E)
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/436566738_817470977081384_5626693781253722949_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=gyIVB0nqn6QAb4x58fm&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfBrUT_20d6j1Qh2CZtBf-iNpsAxFcLCm-5nHIIE8anE4A&oe=6629CFE7)
Читайте на сайті інформаційного видання “Україньский Південь”:
Схожі публікації:
- Ракетний обстріл житлового району Миколаєва – розпочато розслідування
- геральдист з Миколаєва створив майже 150 гербів для сіл та міст України
- У Миколаєві працюють два пункти обігріву, де містяни можуть зігрітися та отримати консультацію лікарів
- Очільники припортових міст Маріуполя, Миколаєва і Херсону вивчали досвід відновлення Роттердаму
- Відкрито автобусне сполучення між Миколаєвом і Станіславом