Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

На Херсонщині з’явилася унікальна пересувна еколабараторія

Про це повідомляють в ХОДА. 28 лютого 2020 року заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький під час його робочого візиту до Херсонщини ознайомився з роботою унікальної пересувної лабораторії моніторингу навколишнього середовища та впливу хімічних факторів. Ділились успішними напрацюваннями начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергій Шевченко та директор Департаменту розвитку сільского господарства та зрошення Херсонської ОДА Олександр Паливода.

За словами керівника Херсонської регіональної державної лабораторії ім. Професора Л.С. Ценковського Держпродспоживслужби Віталія Дериведмедя, необхідність у подібній лабораторії виникла після того, як у 2018 році прилеглі до окупованого Криму райони Херсонщини почали страждати від викидів невідомих речовин від заводів, які розташовані на тимчасово окупованих територіях. Тому в 2019 році Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області придбало пересувну лабораторію моніторингу параметрів забруднення навколишнього середовища.

Лабораторія може працювати без підживлення протягом доби. Її велика перевага в тому, що не потрібно зразки везти кудись для дослідження. Усі необхідні виміри та досліди можна робити одразу на місці та передавати дані на відстані. У січні-лютому 2020 року спеціалісти Херсонської регіональної державної лабораторії ім. професора Л.С. Ценковського пройшли курс навчання по проведенню досліджень на обладнанні, яким оснащена лабораторія.

Прилади, якими укомплектована пересувна лабораторія, відповідають сучасним  технічним вимогам і методикам контролю параметрів довкілля, прийнятим в ЄС, українським санітарно-екологічним нормативам, мають декларацію про відповідність технічному регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.

• в атмосферному повітрі: пил (речовини у вигляді суспендованих твердих частинок), діоксид сірки,  оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід, фенол, сірководень, вуглеводні, аміак, бензол, толуол, етилбензол, ксилоли, озон;

• у воді: наявність нафтопродуктів, фосфатів, амонію, нітратного азоту, нітритного азоту, хлору вільного, хлору загального, сульфатів, заліза загального.

Херсонщина вважається аграрною областю, і все більше місцевих підприємств починають відкривати  для себе європейські ринки. Відповідно, і продукція на експорт має відповідати певним європейським стандартам. У зв’язку з новими вимогами деяких країн до фітосанітарного стану рослинної продукції, що ввозиться до них, важливим є проведення діагностики в період вегетації – до збору врожаю. З 2019 року «Херсонська обласна фітосанітарна лабораторія» використовує найсучасніший метод ідентифікації небезпечних карантинних організмів – імуноферментний аналіз ELISA. За словами керівника лабораторії Миколи Руденка, його фахівці можуть перевірити якість та наявність шкідників не лише зібраного врожаю, але й посадкового матеріалу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН