Про це повідомив Олександр Співаковський, ректор ХДУ.
“Ми продовжуємо роботу над створенням документального фільму «Історії академічної стійкості в Україні» в рамках міжнародного проєкту “Academies4Ukraine” програми Erasmus+ (напрям KA220-HED – Проєкти співпраці у сфері вищої освіти). Наразі маємо інтерв’ю зі мною та з першим проректором Cергієм Омельчуком. Ми ділилися своїми спогадами про перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну, роботу університету в умовах тимчасової окупації, релокації. Тепер на черзі інтерв’ю з представниками нашої академічної спільноти, які ми маємо записати самостійно”, – розповів Олександр Співаковський.
Під час установчої зустрічі за проєктом в Оффіді (Італія) у січні цього року були записані перші відеоінтерв’ю представників українських університетів – учасників проєкту.
“Про творчу складову, технічні аспекти роботи зі створення документального фільму йшлося на зустрічі з координатором проєкту “Academis4Ukraine”, представником компанії i-Strategies Gianluca Vagnarelli. Для нас участь у цьому проєкті дуже важлива, адже цілком корелюється з тією діяльністю з документування історії спротиву, яку ми ведемо вже два роки. Маємо власні видання «Чорний лебідь в історії Херсонського державного університету, або Хроніки релокованого вишу», «Літопис цивільного спротиву Херсона у вимірах повномасштабної агресії росії проти України у 2022 році» (автор – доктор історичних наук, професор кафедри історії, археології та методики викладання Олександр Чемерісін, «Херсонські есеї: жити, щоб перемагати». Тож, продовжуємо роботу”, – зазначив Олександр Співаковський.
До створення фільму долучені всі учасники проєкту, окрім Херсонський державний університет, об’єднує ще два українські університети (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Одеський національний технологічний університет) і два закордонні: University of Helsinki (Фінляндія) та RTU – Rīgas Tehniskā universitāte (Латвія).
![Возможно, это изображение 12 человек и текст](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/438821923_2578398985665755_6623765535941676379_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=9vEXeYQglKwQ7kNvgFQ7OhE&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfCiv8MdCnD57R01NzfGtySuGBHTFVkPRf2IHGRuKMEMLg&oe=66368674)
Схожі публікації:
- Херсонець проведе за гратами 6 років за крадіжки, вчинені в умовах воєнного стану
- У Херсоні звільняють посадовця, підозрюваного у державній зраді
- Дітей продовжують евакуйовувати з Херсонщини (відео)
- Староста Новомиколаївки пішла на співпрацю з окупаційною владою, аби не втратити посаду
- В Херсонській області зафіксовано викиди забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок ракетних обстрілів