Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

У Мін’юсті пояснили, як стягувачу з’ясувати місце проживання боржника за кордоном для отримання аліментів

Правовою підставою для отримання громадянином України аліментів на утримання дитини від батька/матері дитини, який/яка постійно мешкає на території іноземної держави, є міжнародний договір між Україною і відповідною державою про правову допомогу, що регулює питання виконання аліментних зобов’язань.
Допомога у встановлені місцезнаходження боржника або кредитора також може бути надана й до відправлення заяви, якщо необхідно встановити, чи знаходиться боржник або кредитор у запитуваній державі.
Отже, заінтересована особа, якій не відоме місце проживання боржника за кордоном, має право на підставі Конвенції звернутись до компетентному органу запитуваної договірної держави Конвенції із заявою про встановлення місця проживання боржника.
Заява, яка, як зазначено вище, адресується центральному органу запитуваної договірної держави Конвенції, складається у довільній формі, офіційною мовою цієї держави або супроводжується засвідченим перекладом на таку мову. У заяві слід зазначити прізвище, ім’я та по батькові боржника, його анкетні дані та будь-яку наявну інформацію щодо боржника, яка сприятиме пошуку його місцезнаходження.
Заява надсилається до Міністерства юстиції України безпосередньо або через його територіальні органи – міжрегіональні управління.
Міністерство юстиції України скеровує цю заяву до центрального органу відповідної договірної держави Конвенції для подальшого розгляду.
У подальшому інформація, отримана Міністерством юстиції України від центрального органу договірної держави Конвенції за результатами розгляду заяви, доводиться до відома заінтересованої особи.
Інформація – адвоката Олександра Головченка.
 Читайте на сайті інформаційного видання “Український південь”:
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН