Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Оптична мережа АТ «Укртелеком» уже сягає 80 тисяч кілометрів

Загальна протяжність оптичної мережі Укртелеком – як два екватори Землі.

Протягом останніх років Укртелеком активно розбудовує оптичну інфраструктуру, інвестуючи в розвиток мережі FTTH/P за технологією GPON.

Це найкраща архітектура та технологія для забезпечення сталого та якісного надання телекомунікаційних послуг, в тому числі і до енергонезалежного інтернету.

Оператор за час повномасштабної війни, у 2022-2023 роках, побудував майже 11 тисяч кілометрів оптичних ліній. За цей час компанія підключила до оптики сотні медичних та освітніх закладів, забезпечила ще сотням тисяч домогосподарств у всіх областях країни можливість користуватися сучасними послугами.

Розширення оптичної інфраструктури Укртелеком відбувається за рахунок встановлення сучасного телекомунікаційного обладнання, прокладання нових волоконно-оптичних  ліній зв’язку, заміни старих мідних мереж на оптичні, в тому числі і під час відновлення мережі на деокупованих територіях.

 

Зараз оптична мережа Укртелеком загалом сягає понад 80 тисяч кілометрів волоконно-оптичних кабелів, а це – два екватори нашої планети (довжина екватора Землі становить 40 075 696 метрів). І скоро цифра ще збільшиться.

 

«У 2023 році Укртелеком інвестував близько 500 млн грн на розвиток і модернізацію мережі та своєї IT-інфраструктури. У цьому році плануємо збільшити обсяг інвестицій на 70% до понад 800 млн грн. І за рахунок цього побудувати ще більше 8 тисяч кілометрів оптичних ліній зв’язку»,розповів про плани компанії Юрій Курмаз, генеральний директор АТ «Укртелеком».

 

Це означає, що ще більше мешканців міст і сіл України матимуть доступ до сучасних і надійних телекомунікаційних послуг. Наразі волоконно-оптична мережа Укртелеком забезпечує доступ до інтернету на швидкості до 1 Гбіт/с, що, в свою чергу, дозволяє використовувати увесь потенціал цифрових сервісів у державному та приватному секторах, стають доступними послуги на базі IР-технологій, зокрема інтерактивне телебачення у HD та 4К якості, відеоконференції та інтернет-телефонія.

 

Укртелеком фокусується на модернізації і розширенні оптичної інфраструктури задля потреб населення і бізнесу, надає сталий зв’язок державним органам та спецкористувачам – Силам безпеки та оборони України.

 

На оборонні потреби Укртелеком спрямував понад 210 млн грн благодійної допомоги у рамках ініціативи «Сталевий фронт Ріната Ахметова».

 

АТ «Укртелеком» – найбільший платник податків серед операторів та провайдерів фіксованого зв’язку в Україні: так, у 2023 році сплачено понад 1,35 млрд грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

 

Довідка:

Акціонерне товариство «Укртелеком» – одна з найбільших телекомунікаційних компаній в Україні, що пропонує своїм клієнтам у всіх регіонах країни практично всі види сучасних телекомунікаційних послуг за єдиним рахунком. Укртелеком є провайдером швидкісного фіксованого інтернету, що має найширше покриття.

 

Оператор реалізовує масштабні проєкти розвитку і модернізації мережі, які передбачають заміну мідних кабелів на оптичні та розширення географії послуг – щороку оператор будує тисячі кілометрів оптики.

 

Укртелеком є єдиним учасником та засновником ТОВ «ТриМоб», що є постачальником послуг рухомого (мобільного) зв’язку в стандарті UMTS/WCDMA під торговою маркою «ТриМоб».

 

З 2013 року Укртелеком приєднався до бізнесів SCM.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН