Співробітники слідчого управління поліції Херсонщини за оперативного супроводу колег з управління стратегічних розслідувань викрили у колабораційній діяльності жительок Каланчацької, Голопристанської та Каховської територіальних громад. Слідчі встановили, що жінки брали безпосередню участь у організації та проведенні незаконних виборів депутатів до державних органів країни-агресора – так званих «херсонської обласної думи І скликання» та місцевих «рад депутатів», – повідомляє пресслужба Поліції Херсонщини.
Зокрема, поліцейські з’ясували, що 43-річна жителька Каланчака навесні минулого року добровільно погодилась на призначення її на посаду голови так званої «чаплинської територіальної виборчої комісії» чаплинського муніципального округу херсонської області. Протягом квітня-вересня вона організовувала відповідну підготовку та проведення незаконних виборів.
Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, «голопристанську територіальну виборчу комісію» голопристанського муніципального округу Херсонської області очолила 35-річна жителька Старої Збур’ївки.
Як «посадова особа» вона також брала участь у проведенні першої сесії незаконно створеної «ради депутатів голопристанського муніципального округу херсонської області І скликання». Там підозрювана вручила «посвідчення» обраним за результатами проведення незаконних виборів депутатам.
А 50-річна жителька Малокаховки у вересні минулого року добровільно долучилася до проведення незаконних виборів на території Каховки та Малокаховки, організованих представниками окупаційної влади держави-агресора.
Вона здійснювала видачу заяв на включення до списку виборців за місцем мешкання, бюлетенів для голосування, вела облік громадян, які брали участь у проведенні незаконних виборів, закликала до участі в голосуванні, а також надавала роз’яснення з приводу правильності заповнення бюлетенів.
Наразі слідчими зібрана відповідна доказова база. За погодження з обласною прокуратурою усім трьом фігуранткам заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Жінкам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
Читайте на сайті інформаційного видання “Український південь”:
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/421877422_769180965244253_4602861434942338890_n.jpg?stp=dst-jpg_s960x960&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=0pZ1ij6EFHkAX-HaR4q&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfCNRyypCKIhYiM5HZA8dRnPKawLCHHXS6NHyh_b3KLL6w&oe=65B6A618)
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/421905638_769181031910913_8943118238435058040_n.jpg?stp=dst-jpg_s960x960&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=0D7BI_wOKckAX_Gebkv&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfA3exjwtf0ArKDaATzLtj_T6Cy_zTyHY8BvpZCUilf40Q&oe=65B641CD)
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/420077507_769181071910909_5017701642141195431_n.jpg?stp=dst-jpg_s960x960&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=14cl2TAqZxMAX__tpfn&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfDSxQu6tQfv60Xe9clL9XMM8S1EBUn60Cu2v6CXCOlL_A&oe=65B68580)
Схожі публікації:
- Викраденого у Херсоні під час окупації Павла Запорожця вимагають визнати військовополоненим
- Триває кримінальне провадження у справі однієї з гауляйтерок Скадовського району
- Каральними діями погрожують мешканцям окупованих територій, які не мають російського паспорта
- Викрадали автівки, а у двір кидали гранати: херсонка поділилась спогадами від пережитого в окупації
- Мешканка Чорнобаївки проведе за ґратами 5 років за участь у псевдореферендумі