Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Ректор ХДУ вручив іменний годинник польському історику Роману Дрозду

Ректор ХДУ Олександр Співаковський вручив професору Інституту історії та політології Поморського Університету в Слупську (Польща), Почесному професору Херсонського державного університету Роману Дрозду іменний годинник нашого університету, – повідомила пресслужба ХДУ.

“Нас пов’язують роки дружби та співпраці. У пана Романа особливе ставлення до України, бо має українське коріння і вивчає, зокрема, історію польсько-українських взаємовідносин. Він багато разів бував в Україні та в Херсоні за мирних часів, читав лекції, збирав матеріали для досліджень. Останнім часом більше співпрацюємо онлайн”, – зазначив Олександр Співаковський.

Ректор зазначив, що 21 листопада 2023 року у Херсонському державному університеті відбулася лекція професора Романа Дрозда «Українсько-польські взаємини: ретроспектива та майбутнє». Дуже актуальна тема, яка охоплює складні моменти наших відносин, їх сучасний етап. Цікава аналітика, критичний погляд – в цьому унікальність спікера.

 

“Кожна особиста зустріч, як ця у Слупську, – велике щастя, радість від спілкування. Передав пану Роману унікальне видання – персональні есеї наших викладачів, співробітників, студентів, випускників «Херсонські есеї: жити, щоб перемагати». Це особисті спогади, рефлексії, емоції, біль людей, які стикнулися з війною, окупацією, втратили свій світ, домівки, але продовжують жити творити, планувати майбутнє. Сповіді без прикрас та без купюр, свідчення, які є частиною історії українського спротиву. Це безцінний матеріал для дослідника. Щиро вдячні пану професору, який є членом Наглядової ради Херсонського державного університету, за співпрацю та підтримку. Все, що єднає нас з цивілізованим світом, зміцнює та надихає!”, – підсумував Олександр Співаковський.

Читайте на  сайті інформаційного видання “Український  Південь”:

Аспірантка ХДУ провела інтегрований STEM-урок для школярів у музеї історії Дніпра

Викладачка ХДУ під час повномасштабної війни запустила цикл відеолекцій про історію Херсона

Одну з вулиць Херсона перейменували на честь професора ХДУ, народного артиста України Харіса Ширінського

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН