Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Фахівці розповіли, що потрібно знати, купуючи сезонне взуття

Узимку ви потрапили на розпродаж літнього взуття, а влітку – зимового. Ви сподіваєтесь, що обнови слугуватимуть вам довго. Але інколи новенька пара ледь не після першого використання псується. Тож з якого моменту починає діяти гарантійний строк на взуття?

Згідно статті 7 Закону України “Про захист прав споживачів”, на сезонні товари, наприклад – взуття, гарантійний строк обчислюється з початку відповідного сезону, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Додатком №1 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. № 172 встановлено перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону, наприклад – взуття:

зимового асортименту – з 15 листопада по 15 березня;

весняно-осіннього асортименту – з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;

літнього асортименту – з 15 травня по 15 вересня.

Правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом від 19.04.2007 №104 Міністерства економіки України, визначено, що за ознаками сезонності взуття поділяється на:

зимове – утеплене всіх видів;

весняно-осіннє – чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики неутеплені, туфлі закриті на товстій підошві з пористої гуми або поліуретанів;

літнє – туфлі літні відкриті, сандалети, сандалі та інше.

Встановлено, що у гарантійні строки на сезонні товари не включається час іншого сезону (міжсезонний період).

Наприклад, якщо осінні напівчобітки були придбані 1 лютого (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти тільки з 15 березня.

А якщо осінні напівчобітки були придбані 1 травня (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), то претензії, у разі виявлення недоліків у взутті в період гарантійного строку, споживач має законне право пред’являти з 1 травня по 15 травня та з 15 листопада цього ж року до закінчення гарантійного строку.

Якщо зимові чоботи були куплені 1 серпня (гарантійний строк, вказаний виробником, складає 30 днів), це не означає, що гарантійний термін закінчиться 1 вересня. Гарантія на зимове взуття вступає в силу 15 листопада, з цієї дати і рахуються 30 гарантійних днів.

Також, слід пам’ятати, що згідно частини 6 статті 7 Закону України “Про захист прав споживачів”, при виконанні гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування взуття в ремонті.

Гарантії на взуття не поширюються:

При порушенні покупцем порядку експлуатації взуття, догляду, зберігання і при наявності механічних пошкоджень (опіки, порізи, здири, проколи);

При деформації взуття внаслідок неправильного носіння, сушіння, а також дій хімічних та інших речовин;

На деталі, які вимагають дрібного ремонту: шнурки, устілка, фурнітура, набійки (оскільки вони є змінними).

Важливо: зміна кольору натуральної шкіри при потраплянні на неї води не вважається дефектом виробництва.

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН