Інститут зрошуваного землеробства презентував 300 нових сортів і гібридів посухостійких культур

9 серпня Інститут зрошуваного землеробства НААН гостинно прийняв учасників Дня поля «Інноваційні технології вирощування посухостійких культур та ефективне використання зрошення в сучасних умовах». Цей захід привернув увагу біля 300 осіб з Херсонської, Миколаївської, Одеської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької та інших областей України.

Зі вступним словом до гостей Дня поля звернулися: директор Інституту зрошуваного землеробства НААН, доктор с.-г. наук, професор Р.А. Вожегова, директор Департаменту агропромислового виробництва Херсонської обласної державної адміністрації О.М. Паливода, начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів І.О. Андрієнко.

На науково-інноваційному полігоні співробітники Інституту зрошуваного землеробства НААН продемонстрували більше 300 нових сортів і гібридів посухостійких культур (сорго, просо), а також сої, кукурудзи, соняшника, люцерни селекції Інституту та провідних селекційних науково-дослідних установ України. Всі бажаючі змогли ознайомитися з інтенсивними технологіями їх вирощування. На ділянках з різними попередниками аграріям були продемонстровані зразки ґрунту, відібрані для визначення його вологості. Наші вчені розповіли про секрети збереження і накопичення ґрунтової вологи в сучасних умовах.

Як відомо, в Україні у 2018 р. під краплинним зрошенням вирощується понад 5 тис га кукурудзи (20% від загальної площі посівів цієї високопродуктивної зернової культури на зрошенні). Тому демонстрація ділянок з вивчення продуктивності кукурудзи, а також люцерни на краплинному зрошенні викликала значну зацікавленість у аграріїв.

Провідні вчені Інституту провели консультації для сільгосптоваровиробників з питань підбору кращих сортів і гібридів сільськогосподарських культур та наявності насіння озимих культур у насіннєвих господарствах південного регіону під урожай 2019 року.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *