Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Перший проректор ХДУ провів лекцію для студентів Рівненського університету

Перший проректор Херсонського державного університету Сергій Омельчук на запрошення колег працював у Національному університеті «Острозька академія», – повідомив пресцентр ХДУ.

Зокрема Сергій Омельчук прочитав гостьову лекцію для студентів і викладачів Острозької академії з теми «Дві редакції українського правопису: дискусії і виклики мовної практики».

“Для нас це дуже важливо, адже свідчить про визнання наукових досліджень професора Сергія Омельчука, який нещодавно видав навчальний посібник «Українська мова: тестові завдання для підготовки до НМТ/ЗНО» , що має гриф МОН, у соавторстві з доцентками Світланою Климович та Світланою Мартос. Також у ході цього візиту були окреслені перспективи майбутньої співпраці між нашими університетами. Починаємо працювати над двосторонньою угодою”, – зазначив ректор ХДУ Олександр Співаковський.

 

Сергій Омельчук присвятив лекцію осмисленню змін і доповнень у правописній системі української мови, що мають сучасне наукове підґрунтя. Особливої уваги було надано дискусіям навколо двох редакцій Українського правопису 2019 року (електронної і друкованої). Зокрема – про відмінності в правописній кодифікації мови й поданні норм, що дезорієнтують широке коло користувачів мови й розхитують мовні норми.

“У ході лекції я намагався дати відповідь на питання: як користуватися сучасною редакцією Українського правопису, котрий, з одного боку, є еталоном писемної літературної мови, з другого – має істотні відмінності в поданні правописних норм в електронному і друкованому виданнях, що спричинює гострі дискусії в широкого кола користувачів мови. Також проаналізував термінологію, що зазнала змін у новій редакції Українського правопису”, – наголосив перший проректор.

Також Сергій Омельчук зустрівся з ректором «Острозької академії» Ігорем Пасічником та проректором Дмитром Шевчуком. Перший проректор презентував та подарував колегам два видання «Чорний лебідь в історії Херсонського державного університету, або Хроніки релокованого вишу» та «Херсонські есеї: жити, щоб перемагати».

 

Читайте на сайті інформаційного видання  “Український Південь”:

Доцентка ХДУ взяла участь у міжнародній конференції у Дрездені

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН