Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Херсонці створюють мурали на укриттях (відео)

Від Конституції до Незалежності. У Херсоні проходить фестиваль муралів, ініційований міським управлінням культури.На очах у містян сірі бетонні стіни мобільних укриттів перетворюються на справжні арт-об’єкти.

Художниця Альона Петровська виводить черговий стінопис. Каже – це вже третій. Попередня робота була присвячена українському півострову Крим. Чергова ідея художниці відображає її особисту історію.

Адже цей мурал Альона вирішила створити у якості подяки своїм близьким, які зараз боронять нашу країну на найгарячіших напрямках. Жінка зізнається – творчість допомагає хоч ненадовго відволіктися від прифронтових буднів Херсона.

«Ми в задумі хочемо зробити так… Я цей мурал хочу  зробити для свого брата –  як вдячність. Він також служить.  На фронті  воюють і мої знайомі, я там їх позивні понаписую. На самій цій хмарці у формі України маркерами можна писати позивні військових, яких чекають вдома, які херсонські, чи можливо,  які тут в Херсоні зараз служать, а щоб вони могли якийсь свій слід залишити. Трошечки помалював, трошечки відволікся на щось перемкнувся, а потім знову – в сьогодення, в будні», – розповідає Альона Петровська художниця, викладачка Школи мистецтв №1.

Фестиваль стартував 28 червня на День Конституції та мав завершитися до Дня Незалежності.

Однак охочих створити свій мурал на вуличних укриттях чимало, зізнається начальниця міського управління культури Світлана Думинська, тож на цьому вирішили не зупинятися.

«Потрібно в такій складній ситуації все ж надавати людям позитив. І позитив має йти повсюди на вулицях. Талановиті херсонці, художники/ці, що повертаються до міста,  будуть і надалі розмальовувати наші укриття», –  говорить в інтерв’ю  Світлана Думинська, начальниця управління культури Херсонської міської ради.

Відео на  фейсбук-сторінці інформаційного  видання “Український Південь”:

 


Підтримали ініціативу  управління  культури щодо створення муралів на укриттях  в Херсонській військовій міській адміністрації.

 

Нині в Херсоні вже встановили близько 140 мобільних укриттів, в планах ще 30. То ж попереду у талановитих жителів прифронтового міста чимало роботи. Херсонщина. Український південь.

Автор –  команда інформаційного видання “Український південь”.

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН