Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

“На початку війни працював у мобільній розвідці, наводив на колони”. Історія керівника козацької варти з Херсона


Батіг, нагайка, шабля, спис, ніж – це не музейні експонати говорить керівник козацької почесної варти Херсонщини Олег Сінаєв. Навички поводження з цією зброєю можуть багато чого навчити.

“Зрозуміло, що у сучасній війні шабля не актуальна, але щоб робити різні рухи шаблею, потрібно залучати обидві частини мозку і розвиваються вони. Навіть якщо тобі не з шаблею доведеться битися, а зі зброєю, то швидкість прийняття рішень у тебе збільшується. Це корисно як тренажер”— говорить Олег Сінаєв.

Херсон. Козацька зброя Олега Сінаєва, 23 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон


З 2014 року козаки Херсонщини брали участь у навчаннях добровольців у батальйонах тероборони, розповідає Сінаєв. Спочатку робили це не регулярно, за три роки ситуація змінилась.

“Вперше це дійсно були навчання. Двічі на день були стрільби, ми стріляли разом із бойовими підрозділами. Підтримує артилерія, міномети. Ми відчули, як це все працює. У стрілкового батальйону є ПТРК, гранатомети, є засоби вести бойові дії”, — каже керівник козацької почесної варти Херсонщини.

Херсон. Олег Сінаєв показує, яка зброя була в арсеналі козаків, 23 березня 2023 року Фото: Суспільне Херсон


Олег Сінаєв також — учасник херсонської тероборони. Був заступником командира батальйону та інструктором. З початком повномасштабного вторгнення та окупації Херсона працював у мобільній розвідці.

“Ми займалися, особисто я, не стрільбою з автомата, а наведенням на колони, які йшли. І це було ефективно. Я зустрічав колону в Комишанах вночі також, і ледь встиг вийти. В Чорнобаївці, Антонівський міст і я врятував хлопців з Дар’ївського мосту, тому що був там секрет”, — каже чоловік.
Під час окупації доводилось ховати від російських військових козацькі хоругви та український прапор.

“Маріупольська прикордонна застава – і там були прикордонники з Херсонщини. Ми їм допомагали, і вони дякували нам за підтримку. Це підписи всіх хлопців. Вони захищали Маріуполь, а дехто з них і зараз перебуває в полоні”, — говорить Олег Сінаєв.

Коли списки учасників Херсонської ТРО потрапили до рук російських військових, Олегу Сінаєву довелось виїхати з міста. У Херсон він повернувся на другий день після звільнення. Зараз збирає гуманітарну допомогу та медикаменти для військових.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН