Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Випускники з Херсонщини подають заяви до вишів дистанційно

У незвичному форматі триває цьогоріч вступна кампанія для херсонських вишів. Розповів про головні виклики щодо вступу для тих, хто знаходиться на окупованих територіях, ректор ХДУ Олександр Співаковський:

– Новий місяць і новий тиждень розпочинаємо із традиційного засідання ректорату Херсонського державного університету. Головні пріоритети у нас не нові, але вкрай важливі задля того, щоб університет впевнено утримував лідерські позиції в освітньому середовищі і залишався справжнім острівцем інновацій та якості освіти.

Отже зараз ми зосереджені на організації вступної кампанії, підготовці до нового навчального року, посиленні міжнародних зв’язків, співпраці з провідними ЗВО зарубіжжя і поглибленні цифровізації, яка в умовах сьогодення грає ключову роль у наданні якісних освітніх послуг та забезпечує сталу роботу університету. Чи все відбувається просто? Звичайно, ні. Особливо турбує ситуація, вирішення якої від нас не залежить. З 29 липня розпочалася подача заяв вступниками у своїх електронних кабінетах. Але перші три дні показали наявність проблеми: система не бачить завантажених документів, які дають право вступникам з особливо небезпечних (окупованих) територій вступати без складання НМТ за усною співбесідою та мотиваційним листом. Нам пообіцяли, що вже до вечора понеділка технічна проблема буде вирішена. Тож, не хвилюємось, часу для подачі заяв достатньо.

Перший проректор Сергій Омельчук проінформував про перебіг вступної кампанії до аспірантури у 2022 році та обсяг державного замовлення на підготовку науково-педагогічних працівників за галузями. За його словами, на сьогодні маємо вже 7 заяв до аспірантури. Також серед питань першого проректора – відпустки для науково-педагогічних працівників, календарний план-регламенту роботи університету у 2022/23 н. р., завершення процедури рейтингування НПП, кафедр і факультетів.

Проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова доповіла про можливості поновлення на навчання з академічної відпустки та проходження атестації здобувачів вищої освіти у зручний для них час. Мова йде про тих студентів IV курсу, які у зв’язку відсутності інтернет-зв’язку, не мали змогу долучитися до атестації і яким була надана академічна відпустка. За словами проректорки, за рішенням МОН тепер здобувачам не потрібно чекати рік до наступної атестації. Якщо у них є можливість та бажання – університет зможе запустити процедуру атестації та видати дипломи, звісно, якщо будуть виконанні всі умови.

Також проректорка представила присутнім сучасний стан надання факультетами звітної документації та оновлену форму збору інформації про місцеперебування здобувачів. Це дозволить отримати інформацію щодо того, яка кількість здобувачів та викладачів перебуває у Івано-Франківську і має можливість долучитися до навчального процесу в очному режимі.
Про роботу відокремлених структурних підрозділів ХДУ – Бериславського фахового педагогічного коледжу імені В.Ф. Беньковського та Генічеського фахового коледжу – доповів проректор з фінансово-господарської та науково-педагогічної роботи Максим Вінник.

Щодо питання розподілу навантаження для науково-педагогічних працівників факультетів, проректор зазначив, що цього тижня відбудеться фінальне засідання комісії.
Проректорка з міжнародної, соціально-гуманітарної й науково-педагогічної роботи Алла Цапів доповіла про формування проєктної заявки до USAID Democratic Governance East Activity. Проректорка зазначила, метою є створення культурно-освітнього HUB ХДУ у Івано-Франківську.

Наступні питання стосувалися подання кандидатур здобувачів на отримання стипендії Президента України та Кабінету Міністрів та планування міжнародної роботи на 2022–2023 н.р.: активізація залучення факультетів до програм подвійних дипломів, семестрового навчання та проєктів.

Про співпрацю із українським представництвом компанії Microsoft розповів в.о. проректора з цифровізації, інноваційної, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи Олександр Лемещук. Вже найближчим часом університет має отримати хмарні середовища для збереження ресурсів та додаткові ліцензії Microsoft 365.

Також в.о. проректора висвітлив такі питання як: надання розширених ліцензій ZOOM університету, оновлення системи управління бізнес-процесами «ХДУ24» та розробка сучасного дизайну презентації університету.

Рухаємось далі! Нескорений український ХДУ чекає на абітурієнтів!

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН