Екоакцією на “Кам’янській Січі” відзначили День Дніпра на Херсонщині (відео)

У липні відзначають Міжнародний День Дніпра. Це головна водна артерія України. Протягом віків ріка відігравала і продовжує відігравати важливу роль у житті людини і країни — це і забезпечення питною водою, і транспортне сполучення, і вироблення електроенергії, водозабезпечення промислових підприємств та зволоження сотень тисяч гектарів посушливих земель, і , звісно, – чудовий відпочинок на піщаних пляжах.

День Дніпра в нашій державі вперше почали відзначали в 2003 році, намагаючись привернути в такий спосіб увагу громадськості до проблем довкілля. Колектив Херсонського обласного басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра ініціював цього року проведення екотолоки на території Національного природного парку «Кам’янська Січ» — збір сміття в прибережній зоні.

«Однією з функцій Держводагентства України є не тільки раціональне використання водних ресурсів, а також їх збереження та відтворення. Ця акція акцентує увагу на безпосередньому збереженні тих природних надбань, які отримали ми у спадок від наших пращурів. Тому на «Кам’янській Січі» ми і проводимо екоакцію до Дня Дніпра», – розповів Ігор Андрієнко, начальник Херсонського обласного басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра.

Такі екоакції є вже традиційними, вони єднають колектив, який своїм прикладом показує ставлення до навколишнього середовища. Підтримали інціативу Херсонського обласного басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра щодо проведення екоакції і місцеві підприємці.

«Дуже приємно, що ця акція відбулася саме на території Нацпарку «Кам’янська Січ». Завдяки такій чудовій команді у нас сьогодні була можливість прибрати частину берега. Важливо, щоб в такі дні не тільки профільні підприємства займалися збереженням екологічного стану річки, а кожен українець звертав увагу на незасміченість Дніпра», – зазначив Ігор Йосипенко, керівник базового підприємства «Злато Таврії», депутат Херсонської обласної ради.

Цього року проведення екотолоки колектив Херсонського обласного басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра вибрав невипадково, адже в 2021 році ми відзначаємо 25-річчя ухвалення Конституції України та 30-річчя Незалежності України. Тож саме тут, на схилах водосховища збереглись залишки козацької січі, покоїться кошовий отаман Кость Гордієнко, побратим Пилипа Орлика, який є автором Першої Конституції в світі. Цього дня відбулась і екскурсія стежками козацької слави.

«Ми завжди раді бачити на «Кам’янській Січі» людей, які цікавляться і нашою історією, і природою», – підкреслив Андрій Лопушинський, завідувач сектору «Кам’янська Січ» Національного заповідника«Хортиця».

Підняття державного прапора з нагоди Дня Дніпра та 25-річчя ухвалення Конституції України на історичній пам`ятці — «Кам’янська Січ» у селі Республіканець стало особливим моментом для колективу Херсонського обласного басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра, який шанує українські традиції та робить все можливе для збереження нашого довкілля.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com