Вакцина від кору на Херсонщині спрацьовує не завжди

Чи так уже беззастережно можна вірити у захисний ефект профілактичної ін’єкції від кору? Медики стверджують: альтернативи їй немає. Та ось факти, що насторожують. У селі Клини Олешківського району Херсонщини на кір захворіла ціла родина, а з вогнища інфекція поширилася по всьому селу, уклавши на лікарняні ліжка дванадцять осіб. Так от: у тій родині, з якої все почалося, виховуються двоє дітей, причому вакциновані були обидва. У хлопчика віком один рік і сім місяців недуга «не пробила» бар’єру імунітету. А от його старший брат шкільного віку таки захворів! Схожа ситуація – у селі Новокиївка Каланчацького району з підозрою на кір шпиталізували цілу групу старшокласників віком від п’ятнадцяти до сімнадцяти років. Вакциновані з них, за даними держустанови «Лабораторний центр Херсонщини» були всі! То що ж пішло не так?

— Вакцина від кору дуже чутлива до температурного режиму. А на Херсонщині у минулі роки як аварійні, так і віялові відключення електроенергії не були рідкістю. Можливо, під час зберігання у «розморожених» холодильних камерах препарат просто втратив  свою ефективність, — припускає завідуюча відділом державної установи «Лабораторний центр Херсонщини» Наталя Єрємєєва. – Не треба також забувати, що існує індивідуальна реакція організму на вакцину, через яку вона також може не подіяти належним чином.

Після довгих травневих свят із виїздами в гості (у тому числі за межі регіону) та на пікніки із друзями, на Херсонщині сталося ще кілька спалахів кору. З початку року маємо вже 422 подібних випадки. Причому, якщо раніше фіксували по тридцять випадків захворювань на тиждень, то зараз їх кількість підскочила до семидесяти. Найбільше – у обласному центрі, Голопристанському, Каланчацькому та Олешківському районах краю. В середньому кожен п’ятий з пацієнтів свого часу вакцинувався від цієї недуги, та з якихось причин профілактична ін’єкція не спрацювала.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Новий день

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *