Новокаховське підприємство «Піонер новітніх технологій» підтверджує свою назву і за десятиріччя роботи стало одним з провідних гравців на ринку України із застосовування енергозберігаючих технологій у будівництві та виготовленні альтернативних видів палива.
Компанія уклала угоди і працює в кількох регіонах, але не в себе в області. Херсонщина настільки багата, що може дозволити собі не заощаджувати на енергоносіях і купувати газ втридорога.
Керівник підприємства Олександр Сидоренко розповів, що зменшенням енерговитрат почав займатись, ще працюючи у харчовій промисловості. Частка витрат на енергоносії у собівартості однієї одиниці становила 28%, тим часом закордонні фірми давно знизили цей показник до 15%. Застосувавши новітні технології, виноробна фірма зменшила енерговитрати до 11%. Те ж відбулось і з приходом у будівельну галузь, яка виявилась енергоємною.
Фахівці новокаховського підприємства почали працювати у кількох напрямках: аудит, енергозбереження, енергосервіс. «Піонер новітніх технологій» перейшов на виготовлення паливних компонентів з відновлювальної сировини (відходи сільгоспвиробництва).
«Робимо диверсифікацію на підприємстві: розширюємо асортимент, освоюємо нові види продукції, виходимо на нові ринки збуту. Клієнту пропонуємо повний набір інструментів для зменшення енерговитрат. На своєму підприємстві думаємо над тим, як зробити сполучену диверсифікаційну систему, в якій використовувалась би сонячна енергія та теплова, отримана з відходів аграрного виробництва», – прокоментував Олександр Сидоренко.
Працівники новокаховського підприємства надають безоплатну послугу для місцевих бюджетів: займаються обрізкою дерев, а як оплату забирають сировину. Таке, здавалось би, взаємовигідне співробітництво не «прижилось» на теренах Херсонщини.
«Всі говорять, що головна біда української економіки – корупція. Так, це зло. Але, я вважаю, що Україна втрачає два-три бюджети через безгосподарність. Споживання газу на одного жителя нашої держави вчетверо більше, аніж на громадянина Італії чи Німеччини. Комунальні підприємства – це не економіка, бо вони не приносять прибутків, це – політика, бо через них можна вплинути на виборців. А ми беремо бюджетні гроші і вносимо їх в статутний капітал комунальних підприємств, які показують збитковість. Як і з обрізкою дерев, через яку ми набили лоба, бо були великими подразниками для комунальників, котрі роблять це за гроші, а ми хочемо зберегти кошти для громад. Але ми уклали угоди з іншими містами, там більше сировини, і ми вирішили працювати там, де нас приймають», – продовжив керівник підприємства.
Бригади з Нової Каховки працюють у Харкові, Житомирі, Києві та Кропивницькому.
Схожі публікації:
- Альтернативні види палива не потрібні Україні
- Напередодні чергових виборів не завадило б перевірити комунальні підприємства, – Олександр Сидоренко
- На ІІ міжнародний турнір з кіокушин-карате спортсмени з інших країн прибули зі складнощами
- На Херсонщині потрібно суттєво скоротити кількість комунальних підприємств
- У Новій Каховці планують будівництво двох багатоповерхівок для бійців мотопіхотної бригади