Чотири роки факультет природознавства, здоров’я та туризму Херсонського державного університету працював у міжнародному проекті TEMPUS «Cruise T». Назві завдячують одеським партнерам – місто-порт спеціалізується на морських подорожах. Крім українських вишів, у проекті працювала і Грузія, партнерами виступили університети багатьох країн Європи.
Херсонський край багатий на туристичні місця – узбережжя морів, територія національних природних парків, історичні місця, зелений туризм, словом, будь-які маршрути і на будь-який смак.
Галузь тримається на трьох китах: підготовка спеціалістів, якість сервісу й просування продуктів через Інтернет-мережу. Протягом реалізації проекту учасники рухались, користуючись найкращими здобутками країн, в яких туризм розвинений.
Від експерта з Німеччини – Вольфганга Фукса – майстер-клас про підвищення якості обслуговування, з рекламою турпродуктів в Інтернеті знайомить італієць Філіпп Коррадіні. Та експерт зі Словаччини – з досвідом розвитку зеленого туризму.
«Ми отримали зараз безвіз з Європою. Для нас це – бонус від європейських країн і сигнал до того, що в туристичному бізнесі потрібно знання не лише англійської, а й німецької та французької. Нові реалії висувають для нас нові вимоги, яким ми повинні відповідати. Тому цей форум – це такий собі іміджевий хід для нашої вищої школи», – розповіла координатор проекту TEMPUS «Cruise T» Оксана Лаврікова.
Головний підсумок роботи проекту – створення Центру регіонального розвитку туризму. Для вищої школи робота стала унікальним досвідом: відкрита магістратура на профільному факультеті, де готують фахівців туризмознавства і викладачів для своїх кафедр, студенти почали брати участь у розробці наукових проектів, поєднувати теорію й практику. Врешті у сферу туризму прийдуть молоді й креативні.
Завершальним етапом проекту став триденний форум на базі ХДУ, на якому студенти, викладачі, херсонські ресторатори і готельєри могли поспілкуватись з фахівцями турбізнесу трьох європейських країн і отримати відповідні сертифікати про участь у семінарі.
Схожі публікації:
- Окупаційна влада розграбувала музей Херсонського державного університету
- Науковці з британського університету Кенту передали херсонському вишу ноутбуки
- Виші Херсона відновлюють роботу: професор Іван Мойсієнко передав науковій бібліотеці ХДУ авторські книжки
- У ХДУ створили Дорожню карту повернення освітнього закладу до Херсона
- Студенти ХДУ підготували гуманітарний вантаж для жителів Новорайської громади на Бериславщині