Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

В Україні подорожчали комунальні послуги: як змінилися цифри у платіжках

В Україні подорожчала комуналка. Середнє підвищення послуг ЖКГ за рік становило 12,7%. Стало відомо, як змінилися цифри у платіжках.
Відповідні дані представили у Держстаті, де проаналізували динаміку цін за останній рік. Так, у період з лютого 2023 року до лютого 2024 року максимально подорожчала електроенергія – на 69,7%.
Нагадаємо, що до 1 червня 2023 року для побутових споживачів діяли два тарифи на світло – залежно від обсягу споживання. Якщо у будинку чи квартирі за місяць використали до 250 кВт-год, вони коштували по 1,44 грн. Якщо ж цей ліміт було перевищено, вартість 1кВт-год збільшувалася до 1,68 грн.
Наразі тариф один – 2,64 грн/кВт-год, і він не залежить від того, скільки було використано електрики. Обмежень немає. Проте українці зауважили, що їхні платіжки зросли на сотні гривень, бо подорожчання виявилося доволі суттєвим.
Комунальники попереджають, що комунальна послуга дорожчатиме, бо ринкова вартість електроенергії набагато вища за ту, яку запропонували населенню.
Щодо водопостачання, воно за рік подешевшало на 0,8%. 2024 року в Україні очікується дворазове підвищення тарифу на воду. Вже з’явилися нові ціни для великих міст, але попередні розрахунки мають бути узгоджені урядом. При цьому слід пам’ятати, що мораторій на подорожчання послуг поширюється лише на газ, тепло та гарячу воду. Тому на світло і гарячу воду цілком можливий новий стрибок цін.
За останній рік вивезення сміття подорожчало на 4,5%, утримання та ремонт житла на 3%, управління багатоквартирними будинками на 4,2%. Каналізація стала доступнішою на 0,5%.
Українцям поки що не змінювали тарифи на блакитне паливо, гарячу воду та опалення.
Нагадаємо, що Кабмін скасував заборону відключення комунальних послуг за несплату. Так, з 29 січня 2024 року боржникам цілком законно “відрізають” електроенергію та воду. Повторне підключення платне, тож краще своєчасно вносити плату, а якщо такої можливості немає – оформити договір реструктуризації боргу та рівними невеликими частинами погашати заборгованість.

Хто може не сплачувати комуналку

За законом, громадяни України можуть не платити за комунальні послуги у певних випадках, на які вказала Держпродспоживслужба:

  • вони виявилися неякісними;
  • надані не у повному обсязі;
  • не були надані взагалі.

У зазначених ситуаціях слід направити акт-претензію на адресу постачальника та вимагати провести перерахунок.

 Читайте на сайті інформаційного видання “Український південь”:
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН