Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів – в лідерах рейтингу Руху ЧЕСНО щодо відкритості парламентських комітетів

Рух ЧЕСНО презентував рейтинг прозорості комітетів Верховної Ради України.

За результатами моніторингу відкритості роботи комітетів парламенту в умовах дії воєнного стану, який здійснювався впродовж останнього півріччя 2023 року, Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів визнано одним із семи найбільш відкритих комітетів Верховної Ради України.

 «Окрім дотримання всіх рекомендацій (Руху ЧЕСНО – авт.), Комітет впроваджує власні ініціативи для полегшення доступу громадян до інформації про свою діяльність. Так, на сайті Комітету створили окремий розділ «Моніторинг новин», де у зручному форматі зібрано основні результати роботи Комітету, анонси тематичних подій та можливостей для громадян», – відзначається в аналітиці рейтингу.

Впродовж 2023 року секретаріатом Комітету були враховані всі рекомендації, напрацьовані Рухом ЧЕСНО за результатами минулої хвилі дослідження відкритості Комітетів. Зокрема, мова йде про забезпечення онлайн-трансляції заходів Комітету в режимі реального часу, своєчасне розміщення протоколів та аудіозаписів проведених засідань, тощо.

Крім того, в минулому році відбулася модернізація та оновлення сайту Комітету. Відповідна модернізація відбулася в межах централізованого процесу, організованого Апаратом Верховної Ради України. Наразі із 23 комітетів парламенту вже 16 комітетів мають новий дизайн сайтів з уніфікованою структурою та наповненням.

Підтримуючи демократичний розвиток парламентаризму в Україні, Комітет долучає до обговорення актуальних соціальних питань, а також до процесу опрацювання законодавчих ініціатив широке коло стейкхолдерів, зокрема, представників центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, роботодавців, професійних спілок, науковців та міжнародних експертів. Наприклад, до публічних консультацій у Комітеті на тему: «Міжнародний досвід організації та функціонування ветеранської патронатної служби» долучилося понад 120 осіб.

Крім того, Комітет продовжує роботу з Програмою USAID «РАДА: наступне покоління», яка вже других рік допомагає підвищити інституційну спроможність Комітету в межах реалізації проекту «Модельний комітет».

З повним текстом рейтингу прозорості комітетів Верховної Ради України – 2023 можна ознайомитися за посиланням: https://www.chesno.org/post/5870/  

 Читайте на сайті інформцаійного видання “Український південь”:

Повернення журналістів у Верховну Раду: що про це думають нардепи

У Дніпрі запускають безоплатні курси з італійської мови

Забутий Палац цукрових магнатів на Вінниччині: ініціатива “Спадщина.ua” розширює географію

Також читайте, що відбувається у деокупованих населених пуктах  Херсонщини:

Як виглядає Тягинка на лінії вогню: село без людей, зруйновані будинки, електромережі (відео)

 

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН