Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Боржникам знову відключатимуть газ, світло й воду: аналітики пояснили, хто уникне штрафів (відео)

Боржники можуть залишитися без світла, газу й водопостачання – уряд дозволив відключати комунальні послуги споживачам, які за них не платять. Стягувати борги за комуналку зможуть через суд. А за невчасну оплату послуг чекатимуть штрафи й пеня. Упродовж майже двох років на все це діяв мораторій. Аналітики Центру спільних дій пояснили, звідки він взявся і чому уряд вирішив його скасувати.

https://youtu.be/I1OnyZ1FxQo?si=IBLAUeJFYTCRhvKY

 

Відключати комунальні послуги заборонили 5 березня 2022 року, тобто на початку широкомасштабного вторгнення росії. Мільйонам українців довелося екстрено покидати домівки. Крім того, багато людей раптово втратити прибуток. У такій ситуації оплата комунальних не була пріоритетом.

В компанії-постачальнику електрики й газу Yasno скаржаться, що за майже два роки мораторієм почали зловживати. За даними компанії, лише в Києві та Дніпропетровській області загальний борг за світло перевищує 1,246 млрд гривень. Через накопичені борги відключити електрику можуть більш як сімдесятьом тисячам абонентів.

Рішення про скасування мораторію – не з приємних, адже через війну багато людей опинилися в скрутному становищі. Разом із тим, вода, світло, газ та інфраструктура, яка їх доставляє до наших осель, не беруться з повітря. Служби, які над цим працюють, зазнають дедалі більших збитків. А їхнім працівникам треба платити зарплатню.

 

Аналітики Центру спільних дій підкреслюють, що найдисциплінованіше за комуналку платили люди на субсидіях та пенсіонери. А ті, хто реально може оплачувати рахунки, почали їх ігнорувати.

Варто зауважити – якщо ваше житло пошкоджене або ж знаходиться на тимчасово окупованих територіях чи на лінії зіткнення – боргів, штрафів чи пені вам нараховувати не будуть. Перелік таких громад затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Дуже важливо, що борги й штрафи перестають нараховувати не автоматично, а лише за особистим зверненням. Наприклад, якщо громадянин пішов на фронт чи навчається за кордоном і відсутній вдома понад 30 днів, він може повідомити про це свого надавача послуг. І тоді штрафів чи боргів не буде.

Що для цього треба? Подати заяву надавачу комунальних послуг. Можна як в електронній, так і паперовій формі. До неї додати довідки з місця тимчасового проживання, роботи, служби чи лікування – будь-що, що підтвердить вашу відсутність. Підійдуть і довідки з іншої держави. Надати все це і після того, як ви повернулися. Тоді оплату за комунальні перерахують.

Чому це так важливо? Ми дуже тішимося, коли за лічені години після обстрілу комунальники відновлюють світло або водопостачання. А для того, щоб так було й надалі, маємо бути відповідальними й платити за цю нелегку й важливу працю.

Читайте на сайті інформаційного видання “Український південь”:Повернення журналістів у Верховну Раду: що про це думають нардепи

У Дніпрі запускають безоплатні курси з італійської мови

Також читайте про бої на лівобережжі Херсонщині Бої в Кринках: історія бойового медика, який 60 діб воював на лівобережжі Херсонщини

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН