Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Херсонські актори представили прем’єру вистави «Котигорошко проти вікінгів» у Миколаєві

27-го грудня відбулась довгоочікувана прем’єра «Котигорошко проти вікінгів». Це спільний проєкт з ТОВ «Фестивальний центр» у творчій співпраці з Миколаївським академічним художнім драматичним театром.

«Я дякую Миколаївському театру за підтримку, за те, що ми змогли це реалізувати. Це спроба перша, але, я думаю, не остання і ми будемо продовжувати. Що з цього вийшло – глядачі оцінять. Я вважаю, що найвимогливіший глядач – це наші діти. Маю надію, що їм сподобається. Тому, тільки вперед і до перемоги», – наголосив директор херсонського театру Олександр Книга.

«Котигорошко проти вікінгів» – історія звичайного хлопчика, який не вирізняється фізичною силою, проте має напрочуд добре серце, міцний дух і врешті стає справжнім героєм.

«Я хочу подякувати Херсону, тому що дійсно підписаний творчий меморандум у минулому складному році, коли почалося повномасштабне вторгнення. Зараз важливе єднання і гуртування. І навіть та казка, яку ми подивимось, єднає людей заради перемоги, заради миру. І ми сьогодні відроджуємо наші традиції, які ми подивимось на сценічному майданчику. Це чудова авторська робота», -– зазначив директор миколаївського театру Артем Свистун.

Після нападу вікінгів на село у західній частині сучасної території України, Котигорошко лишається єдиною надією на порятунок коханої Зоряни, сестер Волемири, Ладомири, Тихомири, матерів та інших жінок.

 

Тому, дізнавшись про своє призначення, він кує булаву, бере кілька корисних уроків у волхвині Ведани та вирушає на пошуки ярла Сіроборода. Дорогою зустрічає майбутніх бойових побратимів: на півночі – лісоруба Вернидуба, сході – шахтаря Вернигору, півдні – пастуха Крутивуса. Об’єднавшись, хлопці долають всі перешкоди та перемагають зло.

Це казка, а може й не казка, небилиця, а може й бувальщина… Ми розповімо, а вірити чи ні – вирішувати вже вам.

Автор ідеї, режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк.

Художник-постановник – Сергій Ридванецький, заслужений художник України

Художниця по костюмам – Наталія Ридванецька.

Композитор – Олексій Пономарьов, заслужений діяч мистецтв України.

Авторка п’єси – Альона Мовчан.

Покази відбуватимуться також 28, 29 та 30 грудня включно. Для ВПО з Херсона на кожну виставу виділяють по 100 безкоштовних місць (реєстрація в Гугл-формах на сторінках театрів та «Фестивального центру»).

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de.

Фото: Ігор Єрмолаєв

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН