Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Професори провідних вишів світу зібрали 950 тисяч доларів на захист неба чотирьох областей в Україні, зокрема Херсонської

Тімоті Снайдер спільно з чотирма професорами провідних вишів світу зібрав $950 000 на систему виявлення повітряних цілей «Безпечне небо».

Ці гроші покривають вартість 2500 сенсорів і дозволять захистити від дронів та ракет Сумську, Одеську, Миколаївську та Херсонську області.

Про це пише медіа ШоТам із посиланням на платформу UNITED24.

Професор Єльського університету, історик Тімоті Снайдер, продовжує збір, його наступна ціль — ще $950 000 для Харківської, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської областей.

Сучасна українська розробка «Безпечне небо» здатна виявляти повітряні цілі — навіть такі, що летять на малих висотах, а також прогнозувати їх маршрут для подальшої нейтралізації. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути наступні загрози.

«Мені було дуже приємно бачити, як швидко люди відгукнулись на проєкт «Безпечне небо». Підтримка людей з усього світу врятувала життя і подарувала спокій сім’ям, які інакше могли б постраждати. Зараз, з початком зими, я сподіваюся, що ми зможемо зробити те саме ще в чотирьох областях України. Це час для щедрості, і всі ми можемо зробити свій внесок», — сказав Тімоті Снайдер.

Система сенсорів ідентифікації повітряних цілей «Безпечне небо» ефективно показала себе в тестовому режимі як проти крилатих ракет, так і проти БПЛА Shahed 136. це саме ті дрони, які атакують Херсонщину щодня. Під час випробувань в 11-ти регіонах України вона виявила 100% повітряних загроз без жодної помилки. Для ефективного захисту країни потрібно 12 500 сенсорів.

Це вже другий збір видатного історика та амбасадора UNITED24 Тімоті Снайдера. Його підтримали Френсіс Фукуяма зі Стенфордського університету, Рорі Фіннін з Кембриджу, Тімоті Ґартон Еш з Оксфорду, а також Сергій Плохій з Гарварду. Видатні науковці об’єднали зусилля, аби напередодні прийдешньої зими захистити українців від російських обстрілів.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН