Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

У Херсонській області бюджети всіх громад є дотаційними

Якими будуть місцеві бюджети громад Херсонщини у 2024 році?

У Херсонській області останні роки майже всі громади є дотаційними.

У 2023 році цей перелік доповнила Музиківська територіальна громада.

У 2021 та у 2022 році Музиківська ТГ перераховувала з місцевого бюджету реверсну дотацію, проте «реверсність» була втрачена у 2023 році. Відтак цьогоріч дотаційними стали усі 49 громад Херсонщини.

У 2024 зберігається та сама тенденція, що й у 2023 році. Бездотаційними у 2024 році стали Кочубеївська та Високопільська територіальні громади.

Таким чином, у 2024 році базова дотація громадам Херсонщини становить 1 300 967,90 тис. грн.. Це на 24,3% менше або на 418 278,5 тис. грн. ніж базова дотація, яку отримали громади регіону у 2023 році. Важливо пам’ятати, що у 2024 році з місцевих бюджетів до держбюджету реверсна дотація не передається

На горизонтальне вирівнювання платоспроможності бюджетів місцевого самоврядування впливають такі параметри: кількість населення, надходження податку на доходи фізичних осіб та індекс податкоспроможності бюджету.

Як пояснила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування «U-LEAD з Європою» у Херсонській області Іванна Кузь, у 2024 році горизонтальне вирівнювання податкоспроможності здійснюється для бюджетів місцевого самоврядування за очікуваним надходженням у 2023 році податку на доходи фізичних осіб в розмірі 60 відсотків ПДФО, що сплачується згідно з Податковим кодексом України на відповідній території. Слід відмітити, що цей показник не враховує ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу.

При здійсненні вирівнювання враховується значення індексу податкоспроможності відповідного бюджету:

 в межах 0,9-1,1 – вирівнювання не здійснюється;

 менше 0,9 – надається базова дотація відповідному бюджету в обсязі 80 відсотків суми, необхідної для досягнення значення такого індексу забезпеченості відповідного бюджету 0,9;

більше 1,1 – передається реверсна дотація з відповідного бюджету в обсязі 50 відсотків суми, що перевищує значення такого індексу 1,1.

ULEAD з Європою / ULEAD with Europe

Читатйе на сайті інформаційного видання “Український південь”:

У Великоолександрівській громаді відновлюють дитсадок у селі Трифонівка

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН