Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

У Бериславському районі під час окупації російські військові у селі Милове катували громадянина США

Сполучені Штати Америки вперше висунули звинувачення у воєнних злочинах чотирьом військовослужбовцям, повʼязаним із країною-агресором РФ. Ці дії вони скоїли проти громадянина США після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 


Про це 6 грудня повідомили в Офісі генерального прокурора України, посилаючись на Міністерство юстиції Сполучених Штатів.

Четверо військових – 45-річний Сурен Сейранович Мкртчян, Дмітрій Буднік, Валерій і Назар (їхні прізвища невідомі) – звинувачені в тому, що вони незаконно затримали американського громадянина в умовах збройного конфлікту між Росією та Україною.

Протягом 10 днів вони допитували, жорстоко били та катували потерпілого, а також погрожували вбити американця або скоїти щодо нього сексуальне насильство, та влаштували імітацію страти.

Усе це відбувалося в квітні 2022 року в окупованому тоді селі Милове Херсонської області. Воєнні злочинці викрали громадянина США з будинку, де він проживав.

Зловмисники кинули роздягнутого чоловіка обличчям на землю, зв’язали йому руки за спиною і жорстоко побили, у тому числі прикладами зброї, тримаючи при цьому під прицілом.
США вперше в історії висунули обвинувачення військовим, пов'язаним з РФ, у вчиненні воєнного злочинуВ обвинувальному акті сказано, що Мкртчян і Буднік були командирами військових частин збройних сил РФ і/або так званої “ДНР”, а Валерій і Назар – військовослужбовцями нижчого рангу. Мкртчян і Буднік керували процесом та брали участь у щонайменше двох допитах, під час яких четверо підсудних та інші військові катували потерпілого.

Усіх їх звинувачують у трьох воєнних злочинах: незаконному ув’язненні, тортурах і нелюдському поводженні.

“Це перший випадок притягнення до відповідальності за воєнні злочини, вчинені під час російської агресії, у рамках юрисдикції іноземних країн. За словам Генпрокурора США, це також перший випадок притягнення до відповідальності за Законом США про воєнні злочини”, – сказано в повідомленні.

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд також подякував українському Офісу генерального прокурора за допомогу, надану у процесі розслідування.

OBOZ.UA

 Читайте на сайті інформцаійного видання “Український південь”:

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН