Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Примусово вивезеній дівчинці з Херсона змінили прізвище та громадянство, доля її брата залишається невідомою

Всиновлення української дитини громадянами РФ: вперше зафіксовано факт зі зміною імені й прізвища, –  про це повідомив Дмитро Лубінець уповноважений з прав людини.

Нещодавно з медіа стало відомо, що голова однієї з російських партій Сергій Миронов із дружиною Інною Варламовою “всиновили” вивезену з України дитину! У ЗМІ повідомляється, що 10-місячна Маргарита Прокопенко перебувала у дитячому будинку в Херсоні під час окупації російською армією міста. Звідти її вивезли до Росії нібито для “обстежень і реабілітації”. Медіа пишуть, що згодом дівчинці змінили ім’я й громадянство! Так, Маргарита стала “Мариною Міроновою”! Відомо також, що ймовірно спільно з дівчинкою забрали дворічного хлопчика Іллю Ващенка. Його доля наразі не відома.

 

“До мене, як Омбудсмана України, звернулася опікун рідної сестри Маргарити. Жінка просила сприяння встановлення місця перебування Маргарити та оформлення опіки над нею. Зазначу, що Маргарита має рідну шестирічну сестру та трирічного брата. Шестирічна сестра проживає з опікуном, а ось доля брата Маргарити не відома. Він, як і дівчинка, перебував у Херсоні. Тобто рідних сестру та брата розлучили росіяни”, – написав на своїй сторінці у ФБ Дмитро Лубінець.

Усиновлення українських дітей у РФ – незаконне.

За міжнародними та національними нормами для того, щоб іноземці могли усиновити українську дитину потрібно повідомити Україну та отримати згоду на всиновлення.

“Проте Росія намагається обійти це й насильно надає українським дітям російське громадянство. Що теж є злочином! Нагадаю: примусове переміщення дітей з однієї етногрупи в іншу – це геноцид! Таким чином, принаймні це вже є підставою для чергових ордерів! Міжнародна спільнота має відреагувати на воєнний злочин росіян і допомогти повернути викрадених Росією дітей! Щодо цього окремого випадку я звернуся до наших партнерів та міжнародних організацій з тим, щоб: 1. Вони засудили дії примусового вивезення та всиновлення української дитини й визнали це злочином геноциду! 2. Сприяли поверненню додому українських дітей! Мовчання та бездіяльність на кожен такий злочин провокує ще більше злочинів у майбутньому!”, – зазначив омбудсман.

Читайте на сайті інформцаійного видання “Український Південь”:

СБУ оголосила підозру брату народного депутата України за співпрацю з окупаційною владою Херсонщини

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН