Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

В Україні підвищили тарифи на комуналку: як змінилися цифри у рахунках споживачів

В Україні підвищили тарифи на комуналку. Стало відомо, як змінилися цифри у рахунках споживачів з вересня 2022 року до вересня 2023-го.

Як повідомили у Держстаті, комунальні послуги за рік подорожчали на 13,2%. Максимально зріс тариф на електроенергію, який підвищили у червні. Цей непопулярний захід пов’язаний з масованими ракетними обстрілами з боку російських окупантів. Вони призвели до руйнувань енергетичних об’єктів, ремонт яких потребує величезних коштів.
Світло подорожчало в Україні на 69,7%. Так, зараз побутові споживачі платять по 2,64 грн/кВт-год замість 1,68 грн/кВт-год, як це було до першого літнього місяця.
Решта комуналки подорожчала незначно. Вартість утримання та ремонту житла збільшилась на 5,5%, прибирання сміття – на 9,9%.
Тариф на управління багатоквартирними будинками зріс лише на 2,7%, водопостачання – на 0,8%, а каналізація – на 0,7%. Ціни на газ не змінювалися, незважаючи на численні дискусії на цю тему. А опалення та гаряче водопостачання навіть подешевшали – на 0,2%.
 

Якими будуть тарифи в Україні у листопаді

США закликали українську владу лібералізувати тарифи на газ та електроенергію в Україні. Вони надають нам допомогу, але в обмін хочуть бачити реформи у сфері ЖКГ. Зараз західні партнери бачать недоліки у системі, які держава зобов’язується виправити.

Водночас в Україні до кінця опалювального сезону не планують підвищувати вартість комунальних послуг. Таким чином, громадяни як мінімум до квітня платитимуть за свої будинки та квартири ті самі суми, на які розраховують.В Україні підвищили тарифи на комуналку: як змінилися цифри у рахунках споживачів
Щодо газу, то єдиного тарифу на нього немає. У Нафтогазі також заявили, що продовжать продавати блакитне паливо по 7,96 грн за кубометр. Інші постачальники, які в Україні є меншістю, пропонують споживачам газ за тарифом від 7,7 до 9,99 грн за кубометр.


today.ua

 Читайте на сайт інформаційного видання “Український Південь”:
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН