Жителі Херсона та Бериславського району перевели на рахунки шахраїв майже майже 40 тисяч гривень.
Під час розмови з незнайомцем, який представився співробітником банку, херсонець повідомив всі реквізити банківської картки, як результат – з його рахунку зникло – 15900 гривень. За таких обставин втратив 24 тисячі гривень і пенсіонер з Бериславщини, – повідомляє Поліція Херсонської області.
Берегти свою особисту і фінансову інформацію є надзвичайно важливим завданням в сучасному світі, де шахраї та зловмисники застосовують різноманітні методи, щоб шахрайством отримати доступ до чужих банківських рахунків. Жертвами таких злочинів стають люди з різних соціальних верств та вікових груп, і необачність може призвести до серйозних фінансових втрат.
Випадки банківських телефонних шахрайств в Херсонській області, зокрема Херсоні та Бериславському районі, свідчать про те, що цей вид кіберзлочинності залишається актуальним та потенційно небезпечним.
Зазвичай шахраї діють з використанням соціальної інженерії, вміло використовуючи маніпуляції та обман, щоб отримати конфіденційну інформацію.
Найпоширенішим методом злочинців є підробка відправників дзвінка, з’явлення як працівники банків, фінансових установ або інших авторитетних організацій. Під приводом перевірки даних або недоліків у банківському рахунку, вони спонукають потенційну жертву розкрити особисту інформацію, таку як номер картки, CVV-код, пін-код і інші реквізити.
З метою запобігання банківським шахрайствам та захисту своїх фінансових активів, мешканцям Херсонщини слід дотримуватися кількох рекомендацій:
- Ніколи не надавайте свої банківські дані, номер картки, CVV-код, пін-код або будь-яку іншу конфіденційну інформацію по телефону, електронною поштою або через повідомлення.
- Завжди перевіряйте джерело дзвінка. Працівники банків ніколи не повинні просити конфіденційну інформацію безпосередньо по телефону.
- Не довіряйте незнайомим людям, які неочікувано звонять вам і заявляють, що вони представники банків або фінансових установ.
- Якщо вам здається, що отримали підозрілий дзвінок, звертайтесь до свого банку або фінансової установи за підтвердженням або повідомляйте про підозрілу активність до поліції.
- Завжди бережіть особисті дані і зберігайте пін-коди в надійному місці, щоб ніхто не міг отримати до них доступ без вашого дозволу.
Поліція Херсонської області вже реагує на випадки шахрайств і розслідує ці злочини. Проте, профілактика та усвідомлення ризиків можуть вберегти мешканців від потенційних втрат та незручностей.
При повторних випадках шахрайств, слід звертатися до правоохоронних органів та повідомляти про будь-які підозрілі дії, щоб убезпечити інших від підступних дій шахраїв.
Схожі публікації:
- Через дії шахраїв двоє жительок Херсонщини втратили 89 тисяч гривень
- У Херсоні шахраї ошукали місцевих жителів на 122 тисячі гривень
- Поліція в Херсоні повністю відновила роботу: затримано підозрюваних у розбійному нападі
- Правоохоронці в Херсоні встановлюють обставини смерті чоловіка через травматичну ампутацію кінцівок
- Працівники поліції в Херсоні перевіряють вчителя та голову ОСББ на причетність до колабораційної діяльності