Про це на своїй сторінці у ФБ повідомила Укрпошта:
– Не стримуючи емоції — з тремтячими руками та вологими очима — команда Укрпошти ввела в обіг марки «Херсон — це Україна!».
Кожна частина цього поштового випуску має своє символічне значення, а її сюжети ніби розказують історії.
⠀
Андрій Сагач, автор випуску, наділив його деталями, які можна розглядати й досліджувати годинами. Відвідувачі автограф-сесії автора у київському головпоштамті, могли почути це з перших вуст.
⠀
Скибка кавуна в самому центрі марки — символ Херсона і Херсонщини. А насіння на ній має вигляд ракет, якими росіяни варварськи обстрілювали Херсонщину.
⠀
Художник показав на скибці події, які відбувалися під час окупації міста: протести мирних городян, будівлі у вогні, тортури, які чинили російські загарбники проти місцевого населення та особливо активістів.
⠀
Крім того, на марковому аркуші є карта України із позначенням звільненого Збройними Силами України міста-героя Херсона ![🇺🇦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8b/1.5/16/1f1fa_1f1e6.png)
![🇺🇦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8b/1.5/16/1f1fa_1f1e6.png)
⠀
На конверті «Перший день» зображено українського військового, який за аналогією зі скибкою кавуна повертає на місце тимчасово окуповану частину України. А на немаркованому художньому конверті проілюстрована хроніка періоду тимчасової анексії міста — протести херсонців проти окупаційних військ.
⠀
«Українці — доброзичливі, щирі та гостинні люди, не маємо звички пам’ятати зло й тримати його в собі. Зараз надзвичайно важливо на генетичному рівні запам’ятати назавжди: росія — не «братський народ», не «сусід». Ця країна вкотре принесла страждання на нашу землю, зруйнувала села і міста, забрала і скалічила тисячі життів. Під час роботи над маркою я втратив батька, тому присвячую цю роботу йому та моїй матері, яких, на жаль, уже немає зі мною», — прокоментував художник Андрій Сагач.
⠀
Ми дякуємо за цю надзвичайно емоційну роботу та вклад не лише в історію української філателії, а й у загальну історію України ![❤️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png)
![❤️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png)
⠀
Тираж — 150 000 маркових аркушів або 900 000 поштових марок.
⠀
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taa/1.5/16/1f449.png)
⠀
У філателістичному онлайн-магазині Укрпошти та на маркетплейсах Рrom, Kasta та Rozetka є можливість замовити конверти «Херсон – це Україна!», магніти та тематичні світшоти.
![](https://scontent.fiev25-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/318626474_5751068588273081_7329670526691277179_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=BlzFQsDOLcQAX-v-GtH&_nc_ht=scontent.fiev25-2.fna&oh=00_AfB0Ufmv_LAPBIJNp8vuA_VuR06LecoyxDrhkVGKsjpJAw&oe=639BC699)
![](https://scontent.fiev25-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/319202283_5751403251572948_5092683286283568702_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg_p720x720&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=9OaB7xbUmzMAX_8sXcM&_nc_ht=scontent.fiev25-1.fna&oh=00_AfCzxmZz3rxF2wilTRbvngmSxBRritl74gbW1dXbM2JCag&oe=639AE939)
Схожі публікації:
- Перехитрила окупантів і втекла з полону: історія директорки музичної школи із Херсону
- Пише казки для сина і тримається. Понад рік у полоні перебуває херсонець Іван Козлов
- Українка з Херсону викладає іноземцям мову в Оксфордському університеті
- Херсонських дітей навчають петриківському розпису в Хмельницькому
- Власниця дачі на лівобережжі Херсонщини, де з’явився український прапор, подякувала ЗСУ