Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Пише казки для сина і тримається. Понад рік у полоні перебуває херсонець Іван Козлов

Полонений Іван Козлов. Фото надала Марія Козлова.

Понад рік тому 21 квітня 2022 року айтівця Івана Козлова російські військові затримали в Армянську на адмінмежі з Кримом, коли він разом з родиною намагався виїхати з тимчасово окупованого Херсона.  Де перебуває чоловік зараз та чи є шанси на його звільнення — Суспільне поспілкувалось із дружиною та адвокаткою Івана.

Ми виїжджали. І саме у цей момент його від нас забрали, від сім’ї. Спочатку це були декілька годин допиту. Ми сподівалися, що нам його повернуть. А потім люди військові, у формі з автоматами наказали мені їхати й сказали, що чоловік мене наздожене“, — згадує Марія Козлова.

З того часу вона не бачила свого чоловіка, як і довгий час не знала, де він перебуває. Їй самій довелось пережити ще один допит і тільки тоді військові РФ випустили її з окупованої території. Так Марія з дітьми опинилась у Грузії, а згодом — у Чехії.

Пише казки для сина і тримається. Понад рік у полоні перебуває херсонець Іван Козлов
Херсонщина. Полонений Іван Козлов разом з дружиною і дітьми Фото надала Марія Козлова

Про чоловіка кілька місяців взагалі нічого не знала, говорить Марія. Писала різні запити. Так дізналась, що він знаходиться в Криму у місті Сімферополь. Спочатку його тримали у першому СІЗО, а потім — у другому.

У березні цього року стало відомо, що йому інкримінують статтю “Шпигунство”. Зі мною зв’язався адвокат державний, якого йому призначили“, — розповідає Марія

Юлія Богдан адвокатка, яка допомагає сім’ї полоненого Івана Козлова. Вона розповідає, про жорстокі умови, в яких утримують полонених у СІЗО.

Їх змушують співати гімн РФ, б’ють, катують, недогодовують, дуже погано годують. Не зважаючи на це, Іван пише казки для свого сина, передає. І не втрачає надію на звільнення“, — каже Юлія.

За її словами, наразі триває досудове розслідування по справі Івана, його викликають на допит, проводять якісь експертизи.

Коли я запитую в адвоката матеріали справи, він каже “це цілком секретно”. Ніякого допуску до матеріалів справи, нічого немає з нашої сторони в Україні“, — каже Юлія.

Іван — цивільний, тому механізм його обміну ускладнений, але він є, говорить адвокатка. Але розголошувати його не може.

Раніше у коментарі Суспільному прессекретарка Херсонської обласної прокуратури Анастасія Весіловська повідомила, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували 1500 випадків викрадення або зникнення людей.

Наразі невідомо про місцеперебування 731 людини. Серед них — голови міських рад, старости, депутати, правоохоронці та інші.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН