Український Південь

Інформаційне видання

Українське науково-дослідне судно «Ноосфера» завершило перший Антарктичний сезон

Науково-дослідне судно «Ноосфера» зайшло в порт Кейптаун (Південно-Африканська Республіка), завершивши перший антарктичний сезон. Таким чином вперше за 20 років Україна здійснила антарктичну експедицію власним науковим флотом.

Шлях з Фолклендських островів зайняв 19 днів і був досить складним. Як жартує команда: «за спокійний прохід протокою Дрейка туди й назад ми “заплатити” поганою погодою через Атлантичний океан».

Наші моряки мандрують вже 4 місяці («Ноосфера» вирушила в перший рейс під синьо-жовтим прапором з Одеси до Антарктики 28 січня цього року). Загалом з України до крижаного континенту, а потім звідти до Чилі й через Фолкленди до ПАР подолано 16 тис. миль (26 тис. км). Для порівняння: це вдвічі більше, ніж довжина Північної і Південної Америки разом.

Через війну в Україні наш криголам поки що не може повернутися в порт приписки – Одесу. Тож наступні місяці судно базуватиметься у Кейптауні: тут проходитиме технічне обслуговування та готуватиметься до нових подорожей, про які ми скоро розкажемо.

Вітаємо команду з успішним завершенням першого антарктичного сезону “Ноосфери”, він же – перший за два десятиліття вихід українського наукового флоту в Океан. Висловлюємо щиру вдячність всьому екіпажу, і насамперед капітану Павлу Панасюку за професійне виконання всіх поставлених завдань та витримку в такі непрості для України часи!

Переконані, що дуже скоро Перемога буде за нами й наша красуня «Ноосфера» зможе повернутися додому. А наразі ми дуже втішені, що навіть в далекому Кейптауні українських моряків зустрічали їхні земляки, що нині мешкають у ПАР.

Нагадуємо, що за перший рейс до Антарктики флагман українського науково-дослідного флоту забезпечив ротацію зимівників на українській станції «Академік Вернадський», перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський» та проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану. Докладно про це можна прочитати тут

Дякуємо за чудові фото Олексію Задорожному та Дзвіні Качур

Національний антарктичний науковий центр

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня