Український Південь

Інформаційне видання

За безпекою Національного природного парку “Кам’янська Січ” пильнують рейнджери

Щороку 31 липня відзначається Всесвітній день рейнджера (World Ranger Day). Цей день засновано у 2007 році Міжнародною федерацією рейнджерів (International Ranger Federation, IRF), коли під час зустрічі лідерів ANPR (Асоціація національних парків США), SCRA (Асоціація шотландських сільських рейнджерів) та CMA (Асоціація управління сільською місцевістю, яка представляє рейнджерів в Уельсі та Англії) була підписана спільна угода для підвищення підтримки та обізнаності щодо ризиків у збереженні в усьому світі природної та культурної спадщини.

 

Рейнджер це особа, яка охороняє природоохоронну територію. Рейнджери є «очима та вухами природоохоронної території». Вони забезпечують взаємозв’язок між керівництвом природоохоронної території, місцевим населенням і відвідувачами, володіють знаннями про її історію та дику природу.

 

На фото Житков Анатолій Григорович. Рейнджер пильнує за безпекою природних багатств Національного природного парку “Кам’янська Січ”

Робота рейнджерів є надзвичайно відповідальною. Вони щоденно ризикують власним життям задля збереження природи та недопущення порушення природоохоронного законодавства. Ви можете подумати, що справжня небезпека бути охоронцем природоохоронної території походить від природних явищ, але насправді у більшості випадків вони натрапляють на небезпеку через браконьєрів та інших незаконних користувачів природних ресурсів.

 

В Україні терміном «рейнджер» можна назвати всіх посадових осіб служби державної охорони природно-заповідного фонду України. На сьогодні у цій службі в межах установ природно-заповідного фонду, підпорядкованих Міндовкілля, працює 1452 особи.

 

При виконанні своїх посадових обов’язків, задля збереження природних комплексів і об’єктів та недопущення їх знищення, працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду України кожного разу ризикують власним життям. Протягом цього року в межах 2 установ природно-заповідного фонду посадові особи служби держохорони стали жертвами збройних нападів браконьєрів, отримавши тілесні ушкодження.

 

Відзначення Всесвітнього дня рейнджерів дає можливість підтримати їх життєво важливу роботу. Цей день також є можливістю віддати шану рейнджерам, які втратили життя при виконанні службових обов’язків. Сьогодні, у Всесвітній день рейнджера, бажаємо працівникам служби державної охорони природно-заповідного фонду України натхнення, вагомих результатів діяльності, міцного здоров’я, добробуту, душевної гармонії, успіхів у нелегкій та важливій природоохоронній справі!

НПП Кам’янська Січ

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня