Чи потрібно робити щеплення від грипу під час карантину?

Серед громадян поширеним є питання про те, чи потрібно робити щеплення від грипу під час пандемії, адже вакцина від грипу не захистить від COVID-19.

Як зазначає НСЗУ, і грип, і коронавірусна інфекція – небезпечні захворювання, які можуть мати як легкий перебіг, який дозволяє лікуватися вдома під наглядом сімейного лікаря, так і ускладнену форму, що може загрожувати життю та потребуватиме госпіталізації.

Обома вірусними інфекціями можна заразитися одночасно. В такому разі існує ризик серйозного ураження легенів та складного перебігу хвороби.

Тому варто убезпечить себе та своїх рідних від ускладнень внаслідок грипу і це можна зробити через вакцинацію.

Вакцина проти грипу не захистить вас від COVID-19 і не гарантує 100% захисту від грипу. Але вона значно зменшує ризик захворіти на грип, та навіть якщо це станеться, то хвороба мине без тяжких ускладнень.

Щеплення від грипу краще робити на початку сезону, коли починаються захворювання. Врахуйте, що після щеплення імунітет формується протягом двох-трьох тижнів. Саме тому важливо не затягувати з вакцинацією. Але звертаємо увагу, що робити щеплення від грипу можна протягом всього епідсезону.

В Україні щеплення за Національним календарем безоплатні для пацієнта. У Календар входять вакцини проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. Вакцина від грипу не входить до Національного календаря, тож придбати її доведеться за власний кошт.

Щеплення можна зробити в КНП «Музиківська амбулаторія ЗПСМ» у свого сімейного лікаря. Це зручно та безпечно. В цьому році в Музиківській ОТГ вже вакциновано більше 100 людей вакциною “Ваксігрип Тетра” (Франція) і заплановано продовження цієї роботи.

Бюлюк М.М., в.о. керівника КНП «Музиківська амбулаторія ЗПСМ»

Музиківська ОТГ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *