Платники Бериславщини поповнили місцевий бюджет майже на 125 мільйонів гривень

У січні-жовтні 2020 року до місцевого бюджету платники податків Бериславщини сплатили 124971 тис. гривень податків і зборів.

Найбільшу частку доходів місцевого бюджету або 61 відсоток складає податок на доходи фізичних осіб. З початку року його надходження склали 76302 тис. гривень. На другому місці – єдиний податок, який склав 24526 тис. гривень.

Суттєвим джерелом наповнення місцевої скарбниці Бериславського району залишається плата за землю. Наразі платники сплатили  20238 тис. гривень плати за землю. Приріст до січня – жовтня 2019 року становить 386 тис. гривень.

Спеціалісти Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі активно працюють над тим, аби своєчасне наповнення бюджету підкріплювалося сучасним сервісним обслуговуванням платників.

Податківці нагадують, що у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету платник має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. У тому ж меню фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС.

 «Аутстафінг» – не схованка від сплати податків –

попереджають податківці Херсонщини!

Як  повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим, на Херсонщині власники великих виробничих підприємств отримують «спокусливі» пропозиції працевлаштувати найманих працівників за угодами «аутстафінгу».

Так, дійсно, в умовах адаптивного карантину, цілком зрозуміла позиція платників податків Херсонщини, які віднаходять нові сучасні підходи зі скорочення витрат господарської діяльності. Це, насамперед, мінімізація витрат підприємства за рахунок регулювання чисельності штату працівників шляхом виведення з нього робітників і оформлення їх у штат спеціальної компанії – провайдера. Немає ризиків сплати штрафів за порушення під час виплати заробітної плати, значно скорочуються витрати, пов’язані з процесом утримання персоналу. Однак про відповідальність за нарахування та перерахування податків та зборів з ПДФО, військового збору та ЄСВ у визначені законодавством терміни забувати не варто!

Але «по – херсонськи» це виглядає так.

Для ухилення від сплати податків і зменшення бази оподаткування суб’єкту господарювання пропонується укласти договори аутстафінгу з двома компаніями – провайдерами: резидентом та нерезидентом. Заробітна плата працівникам компанії-резидента, яка виплачується їм безпосередньо замовником, нараховується не в повному обсязі. Для виплати працівникам решти суми заробітної плати укладається цивільно-правовий договір між провайдером-нерезидентом (іноземною компанією) та кожним працівником. За такими договорами мають проводитися виплати працівникам, але без утримання ПДФО, військового збору та ЄСВ. Ось такі осучаснені «псевдо» послуги з аутстафінгу!

Висновок один. Фактично працівник на українському підприємстві отримує заробітну плату в «конверті» від керівництва цього підприємства, а документально оформлений як трудовий ресурс від іншого підприємства – нерезидента, яке має виплачувати йому заробітну плату та перераховувати відповідні податки та збори. Наймані працівники опиняються в незахищеному становищі, не беруть участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні, оскільки за них не перераховується єдиний внесок. Такі наймані працівники втрачають право на лікарняний, допомогу по безробіттю та від нещасного випадку, їм не нараховується страховий стаж для отримання пенсії. Для суб’єктів господарювання за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів передбачена кримінальна відповідальність.

Порядок та терміни реєстрації ПРРО

Для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі –ПРРО) складається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (J/F 1316602) (далі – реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО). Ця заява в електронній формі подається до фіскального сервера засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій.

За відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється. Йому присвоюється фіскальний номер і дані вносять до Реєстру ПРРО. Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.

Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій:

у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня);

не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня).

Також суб’єкт господарювання отримує інформацію, в якій у другій квитанції зазначено фіскальний номер ПРРО, присвоєний під час реєстрації.

ФОП став пенсіонером: з якого періоду не сплачувати ЄСВ?

Спеціалісти Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі роз’яснюють підприємцям – пенсіонерам про сплату ЄСВ.

Фізична особа – підприємець, яка набула статус пенсіонера за віком або особа з інвалідністю та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003  № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу. Місяць, в якому така особа набула право на пенсію за віком або статус особи з інвалідністю, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м Севастополі  нагадує платникам,  що  на веб–порталі ДПС України працює онлайн сервіс «Реєстр страхувальників». Платники єдиного внеску мають можливість оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску, клас професійного ризику виробництва та іншу інформацію. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника,  податковий номер або серію та номер паспорта.

Про можливості Е-кабінету: платник може переглянути подану звітність

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м Севастополі  нагадує, що у приватній частині Електронного кабінету в залежності від типу платника (юридична особа, фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин тощо) надається доступ до перегляду та друку раніше поданої звітності.

Електронний кабінет створюється та функціонує за такими принципами, зокрема, здійснення автоматизованого внесення до журналу всіх дій (подій), що відбуваються в електронному кабінеті, включаючи фіксацію дати і часу відправлення, отримання документів через електронний кабінет та будь-якої зміни даних, доступних в Електронному кабінеті, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу. Інформація про дату і час надсилання та отримання документів, іншої кореспонденції з ідентифікацією відправника та отримувача зберігається безстроково і може бути отримана через Електронний кабінет у вигляді електронного документа, в тому числі у вигляді квитанції у текстовому форматі. Перегляд конкретного звіту здійснюється подвійним натисненням лівої кнопки миші, формується pdf-файл звіту зі всіма додатками.

За замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів, поданих у відповідному звітному періоді. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами:  роком та місяцем.

Меню «Перегляд поданої звітності» надає користувачу Електронного кабінету можливість перегляду раніше поданої податкової, пенсійної та статистичної звітності до ДПС незалежно від способу її подання, включаючи звіти, подані на паперових носіях до Центрів обслуговування платників

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *