Український Південь

Інформаційне видання

Важливі енергетичні проекти на Херсонщині грузнуть у паперовій трясовині

Тенденцію грузнути в паперовій трясовині мають важливі не тільки для Херсонщини, а й для всієї України енергетичні проекти.

Саме так і сталося з будівництвом вітроелектростанції на території Чаплинського району, яка має стати однією з найбільших у регіоні. Підставою для реалізації проекту стали розпорядження райдержадміністрації ще від 2017 року стосовно надання дозволу на його розробку та затвердження плану території площею 54 га. Однак не минуло й трьох років, як Херсонський окружний адміністративний суд ці розпорядження скасував. Виявилося, що до того та сама Чаплинська РДА затвердила проект будівництва ВЕС зовсім іншої компанії. І суд визнав, що території двох майбутніх ВЕС «частково співпадають між собою». Як бізнесмени тепер їх ділитимуть — загадка. Та з чиновників уже не спитаєш: Чаплинський район на Херсонщині ліквідовано як такий.

Щось схоже — також з подачі держ-службовців — відбувається із проектом будівництва другої черги Каховської ГЕС вартістю у півмільярда євро і очікуваною потужністю у 250 мегават. Як вимагає вітчизняне законодавство, державне підприємство «Укргідроенерго» оприлюднило звіт про вплив ГЕС-2 на довкілля. Та департамент енергетики та екології Херсонської ОДА його відхилив на тій підставі, що там немає важливої інформації. Тож звіт про оцінку впливу на довкілля довелося готувати й оприлюднювати вдруге, а час спливає. Утім, Новокаховська міська рада днями надала «Укргідроенерго» дозвіл на розробку документації із землеустрою для зведення ГЕС-2. Є й відповідне розпорядження Бериславської райдержадміністрації, тому роботи незабаром мають розпочатися. Лишень би не закінчилося так, як із ВЕС у Чаплинському районі…

Голос України

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня