Херсонщину планують зробити лідером в розвитку зрошення

Понад 500 сортів і гібридів різних культур продемонстрували на  полях Інституту зрошуваного землеробства НААН України.  Науковці, спеціалісти галузі, сільгоспвиробники та представники влади Херсонщини відвідали захід з нагоди Міжнародного дня поля.  Цьогорічна надміру тепла зима, тривала відсутність опадів та пізні весняні морози стали причиною проблем з вирощуванням озимих культур. Разом з тим,  на полях дослідного господарства таки змогли мінімізувати негативні наслідки для посівів і навіть прогнозують високі врожаї з сортів вітчизняної селекції.

«Таких результатів нам вдається досягати завдяки постійній співпраці наших спеціалістів, вітчизняних науковців та представників органів влади», – зазначила директор Інституту зрошуваного землеробства Раїса Вожегова.

Також вона наголосила, що для Херсонщини надважливим питанням є налагодження дієвої системи зрошення посівів, адже одним з основних напрямів діяльності інституту є селекція сортів саме для таких умов.

Аби підтримати сільгоспвиробників у такий непростий час, голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв уже мав розмову з новопризначеним головою Державного агентства водних ресурсів України.

«Я наголосив, що для регіону вкрай важливо налагодити ефективну систему зрошення, бо без неї не можливо займатися землеробством. Ми домовилися, що перший візит очільник Держводагентства здійснить саме до нашої області і саме Херсонщина стане лідером в розвитку зрошення», – наголосив Юрій Гусєв.

Довідка. Інститут зрошуваного землеробства НААН України – провідна науково-дослідна установа Півдня, яка працює над розв’язанням фундаментальних і прикладних завдань ведення землеробства на зрошуваних і неполивних землях. На його демонстраційних полях вирощують зернові, технічні та нішеві культури. Минулого року установа відзначила своє 130-річчя.

Херсонська ОДА

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Коментар до: Херсонщину планують зробити лідером в розвитку зрошення

  1. Ирина сказав:

    Який лідер? На Херсонщині знищують систему зрошення шляхом реорганізації управлінь: людей скорочують, зростає “кадровий” голод, управління водного господарства скорочують, через рік-другий не буде кому зрошувати та чим зрошувати. Зніміть “рожеві окуляри” та внікніть в проблему детальніше: майже “знищили” Скадовське, Приморське, Каланчацьке управління, на черзі Чаплинське, Горностаївське. Безробіття зростає, соціальна напруга також. Вже скорочено майже 400 працівників та спеціалістів. Знищено Каховську техшколу, яка готувала робочі професії для водної галузі. Люди налаштовані на рішучі радикальні дії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *