Медики Херсонщини дбають про якість медичної допомоги і її доступність

20 лютого у конференц залі КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» відбулася медична Рада під головуванням генерального директора закладу Алли Малицької.

На порядок денний були винесені такі питання:

1. Про реформування ПМД, стан заключення декларацій з населенням, робота с НСЗУ. Про стан виконання регіональної програми «Електрона охорона здоров’я».

2. Готовність закладу до фінансування вторинної спеціалізованої медичної допомоги за програмою медичних гарантій. Виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VІІІ.

3. Про стан раннього виявлення онкологічних захворювань та надання онкологічної допомоги населенню Суворовського району за підсумками 2019 року.

Перший доповідач – заступник медичного директора з медобслуговування дорослого населення Ольга Керецман поінформувала присутніх про те яка робота була проведена у рамках реформи первинної ланки медицини. Так, у поліклініці №1 укомплектовано кабінети згідно з табелем оснащення затвердженого НСЗУ, розхідними матеріалами. Придбано медичне обладнання (ЕКГ, глюкометри, небулайзери, ларинго – отоскопи, тонометри, таблиці Сівцева, пікфлуометри). Розхідні матеріали (одноразові шпателі, кварцеві лампи, тощо). Амбулаторна служба технічно оновилася 92 комп’ютерами і 79 принтерами. Усі лікарі первинної ланки мають електронний підпис (КЕП) та зареєстровані в e – health. Тож тепер вони мають можливість підтримувати зв’язок з пацієнтами on – line після 18.00. Мобільним зв’язком додатково оснащена і реєстратура.

Досягненням минулого року також стало створення в Херсонському держуніверситеті медичного центру, на базі якого працює два лікаря – терапевта.
Крім того, систематизовано надання медичних послуг у с.Степанівка. Щовівторка лікар проводить прийом у ФАПі і жителі мають змогу укладати тут декларації з лікарями.

Інші доповідачі з даного питання також мали змогу поділитися здобутками за рік минулий і планами на поточний період. Та всі озвучені результати свідчили про головне: усі підрозділи лікарні ім..Є.Є.Карабелеша працюють на один результат – забезпечення якісного надання медичної допомоги і її доступність.

По другому питанню виступила медичний директор з госпітальної роботи Ганна Гостєва.
Вона детально зупинилася на основних аспектах Програми медичних гарантій: переліку та обсягу медичних послуг та ліків, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.
Відповідно до Закону, до гарантованого пакету входять послуги та лікарські засоби, пов’язані з наданням:
• ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ;
• ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ;
• ВТОРИННОЇ (СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ;
• ТРЕТИННОЇ (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ;
• ПАЛІАТИВНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ;
• МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ;
• МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ДО 16 РОКІВ;
• МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ.

Проект програми медичних гарантій був розроблений НСЗУ і затверджений Кабінетом Міністрів України. Програма була розроблена на основі таких критеріїв, як потреба пацієнтів в медичних послугах, результативність методів лікування, захист пацієнта від катастрофічних (надмірних) витрат на охорону здоров’я, а також з урахуванням принципу нейтральності бюджету, або реалістичності — обсяг коштів на програму має відповідати запланованим тарифам та кількості послуг, які будуть надані.

На медичній Раді також мав слово й онколог Максим Денисенко. Він окреслив ситуацію з онкозахворюваннями у Суворовському районі м.Херсона. Зокрема, наголосив на тому, що в порівнянні з минулими роками зберігається сталим процент виявлених онкологічних захворювань в I-II стадії. Із первино виявлених хворих в 2019 році спеціальне лікування отримали 334 чоловіки. На обліку з моменту встановлення діагноза 5-ти і більше років знаходяться 2740 чоловік. Виступаючий деталізував ситуацію з виявленням і лікуванням онкозахворювань і висловив занепокоєння занедбаними випадками, коли пацієнти звертаються запізно і втрачений дорогоцінний час. Тож побажав, щоб херсонці вчасно обстежувалися і зважали на перші симптоми, які свідчать про зміни у стані здоров’я.
Усі питання, винесені на розгляд медичної Ради були вичерпані. Рада пройшла у діловій і конструктивній формі. Насамкінець генеральний директор лікарні Алла Малицька подякувала всім за продуктивну і дієву роботу та побажала успіхів у підготовці до другого етапу медичної реформи.

Джерело

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com