У херсонському виші привітали жінок-науковців із Міжнародним днем жінок і дівчат у науці

Згідно з рішенням генеральної асамблеї ООН 11 лютого відзначається Міжнародний день жінок і дівчат в науці.

Херсонський державний університет славиться значною кількістю представниць прекрасної половини, які представляють науку.

Протягом 102-ї річниці історії Херсонський державний університет справді зробив досить важливий і серйозний крок, значні досягнення залучення жінок в царину науки.

Якщо погортати сторінки літопису вишу, то на початку свого заснування навчальний заклад мав лише кількох жінок, які представляли різні наукові статуси.

Якщо говорити про завідувачів кафедр, то на початку 40-х років з-поміж шістнадцяти жінок лише троє завідували кафедрами. В 50-х роках Херсонський державний педагогічний інститут представляли 55 викладачів, і з них лише декілька були жінки.

Проте сьогодні, враховуючи гендерні особливості, які є актуальними не тільки в системі освіти і науки, але в усіх царинах суспільства, Херсонський державний університет пишається тим, що ми з-понад 40 професорів – 20 жінок. З-поміж 56 докторів наук 31 – жінка-доктор наук. З-поміж майже 300 кандидатів наук 200 – жінки.

До того ж Херсонський державний університет пишається тим, що має понад 20 жінок-учених, які відзначені державними нагородами і мають почесні звання. І, звичайно, одним із яскравих чинників гендерної рівності та гендерного балансу є те, що з-поміж 43 учених, яким присвоєно звання почесного доктора наук і професора, 16 – це жінки як Херсонського державного університету, так і представниці інших закладів вищої освіти і наукових установ як України, так і закордонних.

Дорогі наші жінки-науковці! Бажаємо вам, аби ті наукові досягнення й здобутки, які ви маєте та передаєте молодому поколінню вчених, тільки примножувалися. Зичимо вам міцного здоров’я, подальшого яскравого й неповторного наукового життя!

ХДУ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *