Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Херсонцям дали поради, як вибрати безпечний та якісний продукт

Херсонці неодноразово скаржилися на те, що натрапляють у місцевих супермаркетах на неякісні або прострочені продукти харчування.

Днями херсонка розповіла про те, як натрапила в одному з великих магазинів на сир із пліснявою.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби у Херсонській області розповіли про те, на що слід жителям Херсона та області звертати увагу, купляючи той чи інший продукт у магазині:

 – Якщо ви цінуєте власне здоров’я, намагаєтесь правильно харчуватись, необхідно завжди уважно вивчати інформацію на етикетці товару, перш ніж придбати сам продукт. Норми для оформлення етикетки в кожній країні свої, але для України є ряд обов’язкових позначень.

Дата виробництва і термін зберігання

Єдиний спосіб дізнатися про якість товару, не розкриваючи упаковку, це дата його виготовлення та кінцевий термін реалізації. Позначення мають бути чіткими і обов’язково присутніми на етикетці, пакеті чи коробці.

Важливо також звернути увагу на умови зберігання − якщо вони не дотримані, термін придатності помітно скорочується.

Харчова та енергетична цінність

Етикетка повинна містити інформацію про енергетичну цінність − кількість калорій на 100 г продукту і склад макронутрієнтів: білків, жирів і вуглеводів.

На вироблених в Європі продуктах прийнято розшифровувати такі показники: вказувати, які види жирів використовувалися, скільки цукру містить продукт, які саме вуглеводи входять до його складу. Це допоможе не завдати шкоди здоров’ю і фігурі.

Цукор

Дуже добре, якщо на етикетці зазначено кількість цукру, адже потрібно завжди бути уважним до продуктів-обманок. Наприклад, сок може містити цукру рівно стільки ж, скільки кока-кола, і при всій його «корисності» для людей з порушеннями засвоєння глюкози становитимє небезпеку.

Клітковина

Клітковина або харчові волокна − це складні вуглеводи, які сприятливо впливають на стан шлунково-кишкового тракту. Вибирайте продукти, в яких її міститься найбільше: овочі, фрукти, крупи, бобові.

Жири

Жири можуть бути насиченими, ненасиченими і трансжирами. Останніх потрібно всіляко уникати, оскільки вони не тільки відкладаються зайвими сантиметрами на талії, а, передусім, є канцерогенами. Віддавати перевагу краще продуктам з ненасиченими жирами − вони необхідні для функціонування певних процесів в організмі.

Склад

Важливий лайфхак − вибирати ті продукти, склад яких найкоротший. Вони, швидше за все, найбільш натуральні. Як правило, на якісних продуктах інгредієнти будуть вказані в порядку зменшення їхньої відносної кількості в продукті.

Варто уникати продуктів, що містять фруктозу і її деривати, цукрозамінники, гідрогенізовані рослинні олії (вони, швидше за все, містять трансжири), консерванти.

Дані виробника та імпортера

На етикетці обов’язково мають бути вказані виробник і імпортер, якщо такий є, їхні адреси та телефони. На продуктах, вироблених за кордоном, обов’язково повинно бути маркування. Країну-виробника можна визначити за штрих-кодом.

Також виробник зобов’язаний вказувати на вміст у продукті біологічно активних добавок, ароматизаторів, підсилювачів смаку, генетично модифікованих речовин, харчових барвників, компонентів з білком (сухе молоко) та глютену.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН