На Херсонщині планують створити ферми з вирощування мідій та устриць

 

Співробітники Херсонського державного аграрного університету повернулися з експедиції до Ягорлицької затоки, де разом з молоддю досліджували можливості створення на півдні України ферм з вирощування мідій та устриць.
 
У результаті досліджень науковці стверджують, що північно-західна частина Чорного моря України, зокрема Херсонщина, могла б добре заробляти на виробництві таких морепродуктів.
 
Мідійна ферма складається з системи горизонтальних канатів, підвішених у воді буями, на яких і «осідають» молюски. Коли мідії виростають до потрібних розмірів, їх збирають.
 
Фахівці переконані, що акваторія Чорного моря на півдні України є придатною для створення таких ферм завдяки сприятливим кліматичним умовам, наявності значної кількості природного корму для мідії, а також можливості отримувати високі врожаї.
 
До того ж вирощування мідій вигідне не тільки з економічного, але й з екологічного боку.
 
«Одна мідія фільтрує близько 50 – 100 літрів води на добу, — зазначає Павло Кутіщев. — Коли в Чорному морі було багато поселень мідій, його прозорість сягала 20 метрів. Зараз у кращих місцях вона не перевищує 5 метрів. Причина в тому, що у 1950-х роках до нас із баластними водами потрапив хижий молюск рапана, і кількість мідій у Чорному морі суттєво зменшилася, а море втратило природнуможливість самоочищуватися».
 

Цікаво, що у 70-80-ті роки на півдні України вирощували мідій. Цим займалися фахівці із Криму, Одеської та Херсонської областей. Проте зараз марикультура в державі розвивається дуже повільно. Серед основних причин: заплутана нормативно-правова база та бюрократичні перешкоди: підприємці й фермери просто не ризикують братися за таке виробництво. Експерти вважають, що потрібна підтримка на законодавчому рівні, лізингова програма та можливість орендувати території під плантації на тривалий термін. Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com