Український Південь

Інформаційне видання

Як херсонці борються із транспортним колапсом

В Херсоні вже майже тиждень триває транспортний колапс: більшість водіїв відмовляються виконувати постанову суду, яка призупиняє рішення виконкому Херсонської міської ради про підвищення вартості проїзду в міських маршрутних таксі до 6 грн, пише Херсонський вісник.

З’являються навіть самовільні протизаконні накази від перевізників перевозити за 8 грн.! Як херсонці борються із транспортним колапсом, адже водії відмовляються їхати менше, ніж за 6 грн.?

Отже, хтось із перевізників займається самоуправством і навіть видає внутрішні накази на проїзд по 8 грн.

Навіщо дотримуватись букви закону, якщо, виявляється, можна вирішити все дуже просто – підписати внутрішній наказ? Однак, це зазвичай стає підставою для здійснення позову до суду. Як і зробили в Херсоні. Але час минає…

Деякі херсонці викликають поліцію, але перші дні поліція чомусь не бачила підстав для складання протоколів. Дивно, чи не так? Згодом херсонці почали пояснювати поліцейським (!), що недотримання постанови суду – це взагалі-то підстава для складання протоколу.

Тролейбуси

Певна частина херсонців користується тролейбусами, якщо тролейбусні лінії протягнені до району їхнього проживання. Принаймні вчора особисто бачила, що молоді в тролейбусах стало значно більше. Цікаво тепер дізнатись, як це відображається на виручці КП “Херсонелектротранс”.

Але тролейбуси у Херсоні курсують приблизно до 20.00 (деякі і раніше їдуть до депо), а на деяких маршрутах тролейбус – це велика рідкість. Більш того, контактні мережі тролейбусів охоплюють далеко не все місто.

Сила народу – в його єдності (с) Іван Франко 

Згодом херсонці почали єднатись: пасажири та водії. У Фейсбуці є група Попутники місто Херсон, створена за попереднього транспортного колапсу. Поки там небагато людей, але попит є: водії можуть запропонувати за маршрутом підвезти або пасажири – викласти прохання підвезти.

Найбільшим попитом наразі користується подібна група у месенджері Вайбер “Попутка Херсон”. За кілька днів кількість учасників групи збільшилась до 6 тис. осіб! І продовжує збільшитись. Наразі пасажирів, звісно, більше, ніж водіїв, але учасники дуже вдячні. Дуже просто залишити заявку: вказати, хто Ви – пасажир чи водій, місце знаходження (бажано зупинка, аби водій не шукав), орієнтовний час. Усі прохання мають бути розміщенні від 15 до 60 хвилин за часом – це не таксі. В результаті, задоволені пасажири та водії, що знайшли попутників та зробили добру справу. Учасники кажуть, що не наважуються їхати просто так – лишають водієві не менше 4 грн., тобто гроші, які б віддали за проїзд у маршрутці.

Отже, люди знаходять вихід. Більш того, на понеділок – 19 листопада – призначено мітинг під стінами виконкому Херсонської міської ради проти свавілля перевізників. Початок мітингу – о 9.00. Про це повідомляє Микита Колосовський.

Автор: Євгенія Вірлич

 

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня