Дендропарк ХДАУ поповнився новими деревами

За ініціативи громадської організації «Час єднання» та за підтримки голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва 31 жовтня у Херсонському державному аграрному університеті відбулася акція «Посади дерево – відроди дендпопарк», до якої приєдналися студенти й небайдужі жителі міста.

Дендпопарк аграрного університету – пам’ятка садово-паркового мистецтва. Створений на початку 50-х років ХХ ст. кафедрою лісової меліорації на чолі з Адріановим Сергієм Миколайовичем, він слугував полігоном для дослідження деревних культур, які можуть рости без зрошення. З часом асортимент рослин у дендропарку змінювався, і вже у 80-х роках тут було висаджено нові дерева, а саме каштани, акації. Незмінними до сьогодні залишилися лише ділянки дубів і сосен.

Нині фахівці університету проводять активну роботу із заміни насаджених раніше культур. Зокрема, і з допомогою небайдужих херсонців, які розуміють, що треба піклуватися про оточуюче середовище і регулярно висаджувати нові рослини. До того ж, парком аграрного університету у вільний час прогулюється багато міських жителів, тому його треба підтримувати та розвивати.

У рамках акції у дендропарку було висаджено декілька десятків саджанців декоративної павловнії та грецького горіха американської селекції сорту Чандлер, що останнім часом набирає популярності в Україні.

Вибір рослин виявився дуже актуальним, адже ці види активно вивчають в університеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *