Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Більше 300 вимушених переселенців з Херсонщини відвідали у Миколаєві прем’єру вистави про окупацію

Прем’єра вистави «Перевізник» відбулася у стінах театру Миколаєва! Драмедія на одну дію –  спільний проєкт театралів Миколаєва та Херсона.

У виставі описуються події перших місяців повномасштабної війни у селі Новосілка на Херсонщині, що неподалік Миколаєва. Відсутність харчів, ліків – це реалії перших місяців окупації. Але перевізникам вдавалося завозити дефіцит на окуповану територію, а також вивозити людей з окупації. Але всьоум є своя ціна. І про це  розповідь у виставі.

21 червня у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі пройшло відразу три події: пресконференція за участю керівників театрів, режисера й артистів, власне, сам показ вистави та творча зустріч, під час якої було обговорення побаченого, обмін досвідом, порушили теми відновлення регіонів зокрема й країни в цілому.

«Війна продовжується і проєкти, які повинні сьогодні показувати більшості суспільства, повинні бути дуже актуальні на часі», – зазначив директор Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун.

Директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга фізично не був присутнім на пресконференції, проте підготував відеозвернення до присутніх.

«Це спільний проєкт миколаївського театру і нашого театру. Вистава за п’єсою Ніни Захоженко про перевізника, режисер – вже відомий режисер в усій країні Сергій Павлюк», – розповів він.

Реєстрували глядачів без світла, а коли його увімкнули, всі зібралися у глядацькій залі. Присутні ще довго не відпускали артистів.

«Ми точно не забудемо, але важливо щоб і люди, які цього не бачили, зрозуміли, що пережили херсонці і що тисячі людей досі переживають на лівому березі», – зазначив режисер вистави.

Роль Сусіда виконував заслужений артист України Сергій Михайловський. Водночас він був асистентом режисера та головним відповідальним за автомобіль, справжній автомобіль, який стоїть просто посеред сцени.

«Вчора закрились двері в кінці здачі і ми не могли його відкрити, а там тільки двоє дверей і обидві не відкривались. Ну ми його відкрили. Я пропиляв там дно», – розповів він.

Перевізник Василь – це заслужений артист України Руслан Вишнивецький. В артиста був непростий досвіт виїзду з окупації.

«На жаль, виїхали з п’ятого разу з окупації, тому я бачив різних перевізників. І як сказав Сергій, що перевізник тут не я, а саме «Запорожець», – сказав артист.

У виставі взяв участь і юний актор – Єгор Бусс.

Безкоштовні покази для ВПО проходили 21, 22, 23 червня 2024 року

Фото: Сергій Кононенко

Більше фото в телеграм-каналі інформаційного видання “Український Південь”:

https://t.me/ukrpivden/24945

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН