Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Херсонська державна морська академія провела День відкритих дверей

День відкритих дверей відбувся в ХДМА 08 червня 2024 року у Херсонській державній морській академії був проведений День відкритих дверей з метою надання потенційним абітурієнтам інформації про особливості навчання, правила вступу, історію та перспективи розвитку академії. Захід відбувся у змішаному форматі в стінах Профспілкb робітників морського транспорту України, – повідомляє преслужба ХДМА.


Модерував захід т.в.о. голови ППО ХДМА, заступник декана факультету судноводіння Вадим ПОЛІЩУК.
Із вітальним словом до учасників заходу звернувся в.о. ректора ХДМА Василь ЧЕРНЯВСЬКИЙ. Очільник академії у своїй доповіді розповів про перспективні напрями освіти, про здобутки та досягнення найстарішого морського навчального закладу в Україні незважаючи на складні умови. Також Василь Васильович зазначив визначну роль іноземних партнерів для освітнього процесу академії, у тому числі надання можливості проходження студентами ХДМА практичної підготовки, яка є важливою компонентою для працевлаштування. Крім того, керівник академії зауважив на значному аспекті діяльності академії – міжнародній співпраці та на успішній реалізації спільних проєктів за сприяння ITF SEAFARERS’ TRUST, компанії «Marlow Navigation» та ПРМТУ.


З початком війни Литовська морська академія надала унікальну можливість курсантам випускних курсів з Херсона закінчити навчання в Клайпеді та отримати подвійні дипломи: «Завдяки цьому вже майже 250 студентів отримали дипломи про вищу освіту ХДМА і ЛМА, засвідчили кваліфікацію професійного моряка та мають можливість успішно працевлаштуватися». Разом з тим Василь Васильович зазначив важливість спільних проєктів Херсонської державної морської академії та Університету Плімуту (м. Плімут, Велика Британія).


У своїй доповіді очільник академії подякував партнерам ХДМА за можливість реалізувати нові освітні і наукові проєкти та за допомогу кадетам ХДМА із практикою та працевлаштуванням.
Надалі продовжив в.о. голови ППО ХДМА Вадим ПОЛІЩУК, і пояснив – що таке профспілка, для чого вона потрібна студенту та яку реальну допомогу у вигляді юридичної консультації, матеріальної допомоги і благодійної підтримки можна отримати, завдяки профспілковій організації.


Про свій успішний кар’єрний шлях моряка розповів випускник ВСП «МФК ХДМА», Херсонської державної морської академії, директор ХМСТЦ, викладач спеціальних дисциплін у ХДМА, капітан далекого плавання Сергій ДУДЧЕНКО. Сергій Валерійович розповів про основні правила, які привели його до успіху, про мотиваційні деталі для становлення справжнього фахівця, про свій особливий, цікавий досвід і кар’єрне зростання. Підсумовуючи сказане Сергій Валерійович запросив усіх, хто не визначився з професією вступати до Херсонської державної морської академії та зробити правильний вибір.


Щодо процесу навчання, про свій досвід проходження практики, відповідні умови праці на суднах іноземних компаній і мотивацію при виборі професії розповів курсант 131 групи факультету судноводіння Херсонської державної морської академії, член ПРМТУ Кирило ФРОЛЕНКОВ.


Більш детально щодо Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти у ХДМА та особливості вступної кампанії 2024 року висвітлив відповідальний секретар Приймальної комісії ХДМА Іван РЯБУХА.


Із презентаціями щодо вступу до Херсонської державної морської академії також виступили завідувач судноводійного відділення, відповідальний секретар приймальної комісії ВСП «Морський фаховий коледж» ХДМА Ігор СОКОЛ та заступниця директорки з навчально-виховної роботи ПМЛ ХДМА Анна ПАВЛОВА.


Наприкінці зустрічі представники ХДМА та її структурних підрозділів відповіли на запитання випускників та їх батьків щодо організації освітнього процесу та надали потенційним студентам практичні поради.


Дякуємо усім, хто долучився до прямої трансляції Дня відкритих дверей.
Профспілка робітників морського транспорту України – ПРМТУ
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН