Колекція Херсонського обласного краєзнавчого музею поповнилася незвичайним експонатом.
Чумацька ікона – витвір традиційного українського мистецтва – стане чудовим доповненням до виставки «Незламна Херсонщина». Стародавні традиції писання ікон на рибі у сьогоднішній час відродила талановита херсонська мисткиня Оксана Оснач,- повідомляє адміністрація музею.
За давніми переказами і легендами ми знаємо, що чумаки, вирушаючи у далеку і небезпечну подорож до Криму, брали з собою ікони, які були написані на сушеній рибі. Їх вважали надійними оберегами від усілякого лиха. Ікона на рибі була символічно пов’язана з промислами чумаків, адже саме риба була другим товаром за значимістю після солі. На знак подяки за вдалу поїздку після повернення додому ікони на рибі дарували церквам.
На прохання директорки музею Ольги Гончарової авторка незвичайного рибного іконопису Оксана Оснач подарувала Семістрільну ікону Божої Матері Херсонському обласному краєзнавчому музею.
Подія відбулася у Києві за участі краєзнавця Андрія Лопушинського та за сприяння благодійного фонду громади Херсона «Захист».
А ми сподіваємося, що згідно традиціям і віруванням чумаків, ця ікона стане оберегом не тільки музею а й всього Херсона!
Читайте на сайті інформаційного видання “Український південь”:
Дивіться на сайті. як на Херсонщині облаштовують лінію оборони:
https://youtu.be/1hGGBs7KeWE?si=MizZHCxW5cUspkS1
Схожі публікації:
- У Херсоні реставрують обласний художній музей ім. О. О. Шовкуненка (відео)
- Колекцію Херсонського художнього музею окупанти вивозили 5 днів, – Інна Мікуцька
- Херсонець передав художньому музею унікальну картину, створену із 15 тисяч шматочків смальти
- Із художнього музею Херсона окупантами викрадено відому картину Івана Лободи «Вишивальниця»
- У Херсоні відбулася презентація книги спогадів співробітників краєзнавчого музею про окупацію міста