Херсонським обласним краєзнавчим музеєм організована презентація збірки спогадів співробітників музею про період окупації міста російськими військами.
Важливою складовою фіксації новітньої історії є не тільки матеріальні пам’ятки, а й спогади очевидців подій воєнного часу. Заохочуючи херсонців ділитися враженнями, емоціями, спогадами про драматичний 2022 рік, співробітники музею і самі долучилися до написання хроніки війни.
«Ненаукові записки» отримали назву на противагу традиційним збіркам наукових доповідей, які видавалися у мирний час. У спогадах музейників особисті переживання переплітаються з розповідями про трагічний для музею час, коли керівництво закладу перейшло на бік окупаційної влади.
Видання збірки спогадів «Ненаукові записки» – це перша спроба написання сучасного літопису музею. Адже історія втрат культурної спадщини є невід’ємною частиною хроніки російсько-української війни.
![](https://scontent.fiev25-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/399756740_295017466834603_4074729377689772147_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=51jkThf8R1MAX8mCu4V&_nc_ht=scontent.fiev25-1.fna&oh=00_AfDtIzbn6xhERRsIkBPiP1XVZcEoa5R1bwwDT_zDVpV-Qg&oe=655A4EA6)
![](https://scontent.fiev25-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/399732963_295017453501271_5775956847252145675_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=sD0hornM0BMAX__zEy2&_nc_ht=scontent.fiev25-2.fna&oh=00_AfC9Cl2S6hbYtMe5hj_vk5ywDpv-bJE_Gv6CZ0fzSjL6jA&oe=655980E8)
![](https://scontent.fiev25-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/401845670_295017480167935_7139063228249866595_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=rKbxuXpFZpwAX_j4Lr5&_nc_ht=scontent.fiev25-2.fna&oh=00_AfAkUK7NnitW7rPJ2ujzg7kwn-K6oez62MTiCCxrNk3M-Q&oe=6559FA27)
Читайте на сайті інформаційного видання “Український Південь”:
Схожі публікації:
- Перехитрила окупантів і втекла з полону: історія директорки музичної школи із Херсону
- Колекцію Херсонського художнього музею окупанти вивозили 5 днів, – Інна Мікуцька
- Із художнього музею Херсона під час окупації викрадена колекція картин відомого одеського художника Киріака Костанді
- Українка з Херсону викладає іноземцям мову в Оксфордському університеті
- Херсонський театр показав виставу про окупацію в чотирьох містах