Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Електроенергія буде вдвічі дешевшою: у YASNO повідомили, як передати показники економних лічильників

Електроенергію в Україні можна оплачувати за зниженим у два рази тарифом, якщо встановити двозонні лічильники. У YASNO повідомили, як правильно передавати показники.
З 1 червня 2023 року електроенергію для побутових споживачів продають по 2,64 грн/кВт-година. Тариф зріс з 1,44 грн/кВт-год. Суми у платіжках українців помітно зросли – на сотні гривень. Комунальники пропонують економити, встановивши спеціальні лічильники, які рахують використані кіловати в залежності від часу доби.
Так, є дво- та тризонні лічильники. Наші співвітчизники найчастіше обирають двозонні, які враховують електрику за принципом день-ніч. Денний тариф з 7.00 до 23.00 становить відомі 2,64 грн/кВт-год. Нічний – з 23.00 до 7.00 вдвічі менший– 1,32 грн/кВт-год.

Як передати показання двозонного лічильника

Щоб правильно зафіксувати та передати показання, потрібно враховувати цифри, які на екрані двозонного лічильника відображаються з інтервалом десять секунд. Це:

  • день (з 7.00 до 23.00);
  • ніч (з 23.00 до 7.00).

При цьому підсумовувати кіловати не потрібно.

У YASNO уточнили, що при фіксації занадто великої кількості кіловат-годин потрібно звернутися до оператора системи розподілу, щоб провести коригування та отримати актуальні рахунки. Вказано, що двозонні лічильники не передають показання автоматично. Винятком є автоматизована система комерційного обліку електроенергії, це можна дізнатися у оператора системи розподілу. Якщо АСКОЕ немає, всі дані потрібно передавати самостійно.

Нагадаємо, що двозонний лічильник можна купити самостійно або в оператора під час замовлення послуги із заміни тарифу. Після цього слід підписати з постачальником електроенергії новий двотарифний договір. Метод працює, якщо всі енергоємні прилади включати після 23.00 – це посудомийки, духовки, пральні машини, мікрохвильові печі, хлібопічки та електрочайники.
today.ua

Читайте на сайті інформцаійного видання “Український південь”:

Окупаційна влада розміщує на лівобережжі Херсонщини російськових військових у дитсадках

Бої в Кринках: історія бойового медика, який 60 діб воював на лівобережжі Херсонщини

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН